Anasayfa » BASINDAN » Nakliyat-İş: CHP’li Çankaya Belediyesi grev kırıcılığı yapıyor

Nakliyat-İş: CHP’li Çankaya Belediyesi grev kırıcılığı yapıyor

18 Aralık’ta greve çıkacak olan CHP’li Çankaya Belediyesi’nin taşeronu Norm Altaş patronu, Nakliyat-İş işyeri temsilcisi ile bir işçiyi işten attı.
DİSK’e bağlı Nakliyat-İş Sendikası, 600 işçinin çalıştığı CHP’li Çankaya Belediyesi’nin taşeronu Norm Altaş’ta 18 Aralık’ta greve gidecek. Sendika greve ilişkin ilanı dün Belediye binasına astı. Grev ilanına tahammül edemeyen Norm Altaş patronu Nakliyat-İş Sendikası işyeri temsilcisi ile bir işçi işten çıkarıldı.
Sendika konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “İstanbul’dan CHP’li Kadıköy, Kartal, Maltepe, Ataşehir ve Bakırköy Belediyelerindeki Altaş taşeronunda çalışan işçilerden, iki otobüs Ankara’ya grev kırıcılığı amacıyla götürüldü. Çankaya Belediyesi ve Norm Altaş işvereni işyerinde çalışan işçilere greve katılmamaları yönünde baskılar yaparak, greve çıkan işçilerin işten atılacağını söylemektedirler” denildi.
CHP’li Çankaya Belediyesi’nin işçilerin örgütlenme, sendikaya üye olma, sözleşme ve grev hakkına ne kadar saygı gösterdiğini kamuoyunun değerlendirmesine bırakan Nakliyat-İş Sendikası, “Çankaya Belediyesi’nde yapılanlar, grev hakkına karşı kanunsuzluktur, grev kırıcılığıdır. Çankaya Belediyesi/Norm Altaş’ın yasal grevimizi kırmaya yönelik saldırıları yiğit Norm Altaş işçilerinin haklı mücadelesini engellemeyecektir. Norm Altaş işçileri ve halkımız grev kırıcılarına hak ettikleri cevabı vereceklerdir” diye belirtti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*