Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Mustafa Öztaşkın Türk-İş Genel Başkan adayı

Mustafa Öztaşkın Türk-İş Genel Başkan adayı

Sendikal Güç Birliği Platformu, Yakup AKKAYA (Basın-İş Sendikası Genel Başkanı), Nihat YURDAKUL (Belediye-İş Sendikası Genel Başkanı), Musa SERVİ (Deri-İş Sendikası Genel Başkanı), Atilay AYÇİN (Hava-İş Sendikası Genel Başkanı), Bilal Çetintaş (Kristal-İş Sendikası Genel Başkanı), Mustafa ÖZTAŞKIN (Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı), Mustafa Türkel (Tekgıda-İş Sendikası Genel Başkanı), Osman GÜRSU (Tezkoop-İş Sendikası Genel Başkanı), Kenan ÖZTÜRK (TÜMTİS Genel Başkanı), Ercan Sadık İPEKÇİ (TGS Genel Başkanı) imzalı açıklama ile Türk-İş’in 21. Genel Kurulu’nda Genel Başkan adayı olarak Petrol İş sendikası Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın‘ı gösterdi.

Çeşitli iş kollarından 35 sendikanın bağlı olduğu Türk-İş 21. Genel Kurulunu 8-11 Aralık 2011 tarihlerinde yeni yönetimini seçmek üzere Ankara’da toplanıyor.

Sendikal Güç Birliği Platformu yaptığı açıklamada şunlara yer verdi;

“8-11 Aralık tarihlerinde Türk-İş’in yeni yönetimini seçecek olan 21. Genel Kurul’a yönelik çalışmalarımız doğrultusunda; Türk-İş Genel Başkan adayımız olarak Petrol-İş Sendikası’nın Sayın Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın’ı belirlediğimizi, Sayın Öztaşkın’ın bu görevi başarıyla yürüteceğine olan inancımızı ve Türk-İş yönetim kurulu için belirlediğimiz diğer tüm adaylarımızı da 6 Aralık 2011 Salı günü açıklayacağımızı basına ve kamuoyuna duyuruyoruz.

Sendikal Güç Birliği Platformu’nun kısa zamanda yarattığı büyük enerjinin ve birlikteliğimizin Türk-İş içinde platformumuzu da aşan bir güce dönüştüğüne mutlulukla şahit olduk. Bu gücün ve yeni sendikal anlayışın yaratacağı örgütlenme, çalışma ve birliktelik modelinin önce Türk-İş’i ardından Türkiye’yi değiştirerek tüm toplumu özlemini duyduğu o mutlu, müreffeh, barış ve huzur dolu günlere yaklaştıracağına yürekten inanıyoruz.

“Türk-İş Değişecek, Türkiye Değişecek” “

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*