Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Müslim: ‘YPG savaşçılarını Nusra’ya teslim etmek, IŞİD’e teslim etmektir’

Müslim: ‘YPG savaşçılarını Nusra’ya teslim etmek, IŞİD’e teslim etmektir’

PYD Eşbaşkanı Salih Müslim, tedavileri devam ederken gözaltına alınan 6 YPG’linin El Kaide’nin Suriye kolu Nusra Cephesi’ne teslim edildiği iddiaları nedeniyle Türkiye’den açıklama istedi

 

İMC TV’nin haberine göre, PYD Eşbaşkanı Salih Müslim, 6 YPG’linin Nusra çetelerine teslim edildiği iddialarıyla ilgili, “YPG savaşçılarını Nusra’ya teslim etmek, IŞİD’e teslim etmek demektir. Türkiye’nin böyle bir yanlışı yapmadığını umut ediyoruz” dedi.

KESK’e bağlı Eğitim-Sen’in Ankara’daki Genel Merkezi 25 Temmuz’da baskına uğramış, Kobanê’de IŞİD’e karşı savaşırken yaralanan ve tedavileri sendikanın misafirhanesinde devam eden 12 kişi gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınanlardan biri tutuklanmış, serbest bırakılan 11 kişiden Türkiye vatandaşı olmayan altı kişi ise Yabancılar Şubesi’ne gönderilmişti.

Türkiye’de tedavi gören altı 6 YPG’linin Hatay Reyhanlı’nın karşısındaki Bab El Hava Sınır Kapısı’ndan Nusra çetelerine teslim edildiği iddiasında bulunan YPG Kobanê Komutanlığı, “Türk devletinin bir an önce acilen bu konuya ilişkin bir açıklama yapmasını ve arkadaşlarımızı bize teslim etmesini istiyoruz” demişti.

YPG: ‘TÜRKİYE, 6 YARALI SAVAŞÇIMIZI NUSRA ÇETELERİNE TESLİM ETTİ’

İMC TV’ye konuşan Eğitim-Sen yöneticileri de adı geçen isimlerin sendikaya yapılan baskında gözaltına alınan ve daha sonra Yabancılar Şubesi’ne gönderilen altı YPG’li olduğunu doğrulamıştı.

Sendika.Org

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*