Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » MSC/Medlog Lojistikte İşten Atma Saldırısı

MSC/Medlog Lojistikte İşten Atma Saldırısı

Dünyanın ikinci büyük konteyner operatörü MSC (Mediterranean Shipping Company)’nin Türkiye’de konteyner taşımacılığını yapan MEDLOG Lojistikte örgütlenerek yetki için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına başvuru yapan DİSK’e bağlı Nakliyat-İş bugün işten atmalara karşı Mersin ve Gemlik’teki işyeri önünde basın açıklaması yaptı.

nakliyat2

Yetki başvurusunda bulunan Nakliyat-İş Sendikayası işverenin sendikal örgütlenmeden haberdar olup işçilere sendikadan istifa etmeleri için baskı uyguladığını bu baskılara direnen işçilerin işten atıldığını açıkladı. Bugüne kadar işten atılan 116 işçiden 26’sı Mersin’de çalışıyordu.

naKLİYAT

Mersindeki işyeri önünde Nakliyat-İş adına basın açıklamasını  yapan Mehmet Ünver;  Sendika üyelerinin, sendikal nedenle işten atılmasının suç olduğunu, sendikaya üyeliğin anayasal bir hak olduğunu belirterek, işverenlerin atılan işçileri geri alarak işçilerin iradelerine saygı duyması gerektiğini belirtti. Mersin’de ve diğer illerde direnişlerin devam ettiğini, atılan işçiler geri alınıncaya kadar ve sendikalı, toplu iş sözleşmeli oluncaya kadar da bu mücadelenin devam edeceğini belirtti.

gemlik

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*