Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » MSC/Medlog işçileri MSC Genel Müdürlüğü önünde eylemde

MSC/Medlog işçileri MSC Genel Müdürlüğü önünde eylemde

MSC/Medlog’da işten atılan işçiler için Disk Nakliyat iş’e bağlı İstanbul, İzmir, Mersin, Bursa ve Kocaeli’den gelen işçiler bugün Zincirlikuyu’daki MSC Genel Müdürlüğü bahçesinde oturma eylemi başlattı. Atılan işçiler işe geri alanana kadar direneceklerini belirtildi. Şirket eylemi engellemek için kapıları kilitleyip polis gücüyle işçilere saldırılmasını istedi, arbedeyle darp edilen işçilere göz altı girişiminde bulunuldu. İşçiler MSC/Medlog önünde direnişlerine devam ediyorlar.

Nakliyat İş’in yaptığı açıklamaysa şu şekilde:

Sendikamız, MSC/MEDLOG Lojistik direnişçileri Medlog’un uluslararası işletmesi olan MSC Genel Müdürlüğü’nün bahçesine girerek oturma eylemi başlattılar.

İstanbul, İzmir, Mersin, Bursa ve Kocaeli’nden gelen direnişçiler Sendikamız Genel Başkanı, yöneticilerimiz ve avukatlarımızla birlikte MSC/MEDLOG’un işçi sendika düşmanlığını protesto ederek işe geri alınıp sendika hakları tınıncaya kadar oturma eylemine devam edecekler. MSC işverenleri işçilerin içeriye girmelerini engellemek için kapıları kilitlemişlerdir. Şu anda oturma eylemi yoğun polis kordonu altında direnişçilerin sloganları ile devam etmektedir. 28.09.2016

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*