Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Miştenur’da Göğüs Göğüse Şiddetli Çatışmalar Yaşanıyor

Miştenur’da Göğüs Göğüse Şiddetli Çatışmalar Yaşanıyor

Kobanê direnişinin 20. gününde çetelerin ağır silah ve takviye güçlerle saldırılarını yoğunlaştırdığını belirten YPG, Miştenur tepesinde “göğüs göğüse şiddetli çatışmaların yaşandığını” kaydetti. Açıklamaya göre dün geceki çatışmalarda 86 çete öldürüldü. Çatışmalarda 17 YPG/YPJ savaşçısı yaşamını yitirdi.

YPG Basın Merkezi, 20. Gününe giren Kobanê direnişiyle ilgili yazılı açıklamada bulundu.

Çetelerin Rakka, Dera Zor, Hol ve Irak’tan takviye ettikleri yedek güç, tank, top ve ağır silah desteğinde tüm gücüyle saldırdıklarını vurgulayan YPG, “20’nci gününe giren saldırılara karşı güçlerimiz ve halkımız büyük bir irade sergileyerek, sınırlı imkanlara rağmen direnişini sürdürmektedir” dedi.

Son iki gün boyunca Kobanê şehir merkezinin güneydoğu ucunda bulunan Miştenur tepesinde, şehrin güney ve doğu ucundaki çeşitli noktalarda ağır silah ve bombardıman eşliğinde saldırı düzenleyen çetelerle YPG güçleri arasında göğüs göğüse şiddetli çatışmalar yaşandığını kaydeden YPG, çetelerin ağır silahlarını şehrin yakınlarına konuşlandırarak kent merkezine top atışları yaptığını da bildirdi.

SON 24 SAATTE 86 ÇETE ÜYESİ ÖLDÜRÜLDÜ

Açıklamada devamla dün geceki çatışmalara ilişkin şu bilgiler verildi:

“Doğu cephesinden çeteler tarafından düzenlenen 2 saldırı püskürtülmüş, batı cephesinde ise çetelere ait bir cephanelik havaya uçurulmuştur.

Son 24 saatte her 3 cephede yaşanan çatışmalarda güçlerimizin tespit edebildiği toplam 86 çete üyesi öldürülmüştür.

17 YPG/YPJ SAVAŞÇISI YAŞAMINI YİTİRDİ

Çete saldırıları karşısında Kobanê’yi savunma kararlılığından tek bir an taviz vermeyerek büyük bir iradi duruş sergileyen 17 yoldaşımız kahramanca savaşarak şehadete ulaşmıştır.”

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*