Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Metin Göktepe mezarı başında anıldı

Metin Göktepe mezarı başında anıldı

Evrensel Gazetesi muhabiri Metin Göktepe, ölümünün 18. yılında mezarı başında anıldı.

Metin Göktepe, 8 Ocak 1996’da “Mutlaka ben izlemeliyim” diyerek gittiği haberde gözaltına alındı ve dövülerek öldürüldü. Metin’in ‘duvardan düşerek’ öldüğü Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından iddia edilmiş ama gerçek hızlıca ortaya çıkmıştı.

Metini 8 Ocak 1996’da katleden polisler ise 1 yıl 8 ay hapis yatıp çıktı.

Metin’in mezarı başında annesi Fadime Göktepe başta olmak üzere çok sayıda arkadaşı, Ferhat Tunç, Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan, BDP İstanbul İl Başkanı Emrullah Bingül gazeteciler, arkadaşları, insan hakları savunucuları vardı.

İnternet sansürünün gündemde olduğu bugünlerde anmada medyadaki sansüre yönelik tepki sık sık, “İnadına hepimiz birer Metiniz” sloganları ve “Penguen medyasına karşı Metin Göktepe Gazeteciliği” dövizleriyle dillendirildi.

Göktepe’nin mezarı her yıl olduğu gibi karanfillerle süslendi. Çok sevdiği gazetesinin bugünkü sayısı mezarına kondu.

Metin’in katledilmesinden bu yana olayın arkasını bırakmayan ve hesap sorulması için mücadele eden Metinin annesi Fadime Ana konuşmasında “Hepiniz Metin’in evine hoş geldiniz. Bu ülkede insan hakları, adalet ve devlet var mı? Öldürülen tüm çocuklar ve cezaevindeki tüm çocuklar benim için Metin’dir. Onlar benim çocukların” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*