Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » Metal işçileri Gebze’de yürüyüş ve miting yapacak

Metal işçileri Gebze’de yürüyüş ve miting yapacak

Metal işçilerinin grup sözleşmelerinin Türk Metal çetesi tarafından en pervasız biçimde satılmasından sonra, Birleşik Metal İş başkanlar kurulundan “sürece devam” gibi muğlak bir karar çıktı.

Birleşik Metal başkanlar kurulunun açıklamasında, yalnızca “İşyerindeki üyelerin bağıtlanan sözleşmeye ve MESS teklifine yönelik görüş ve önerilerinin işyeri temsilcileri tarafından ortaya konduğu toplantının sonucunda, ücret zammı ve yöntemi ile 3 yıllık yürürlük süresi ile ilgili işçilerin tepkili olduğu ortaya çıktı” deniyor.

Bu açıklama, Birleşik Metal’in 3 yıllık sözleşme süresinin yine 2 yıl olarak kalması ve Türk Metal satışının üzerine cüzi bir ek almanın dışında diğer istemlerini geri çekeceği izlenimi veriyor.

Birleşik Metal İş üyesi metal işçilerinin eylemleri de devam ediyor. Fabrikalarda toplu yürüyüş, MESS’e siyah çelenk bırakma, salon toplantıları, fabrikalarda yemek boykotlarının ardından bu pazar Gebze’de miting yapılacak.

İnsanca Yaşam İnsanca Ücret: Metal İşçileri MESS Dayatmalarına Karşı başlıklı miting, 21 Aralık Pazar günü, Gebze Trafo Kavşağı’nda saat 11.00 başlayacak. Numan Dede Caddesinden kortejli yürüyüşün ardından saat 13.00’de Gebze Cumhuriyet Meydanı’nda miting gerçekleştirilecek.

gebze_mess_t

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*