Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Metal işçileri Boğaz Köprüsü’nde trafiği kesti

Metal işçileri Boğaz Köprüsü’nde trafiği kesti

Birleşik-Metal Sendikası’nda örgütlü işçiler, bugün 19:00’da, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde yürüyüş yaparak, trafiği kestiler. Yürüyüş sırasında, Türk-Metal ve MESS’i protesto ederek, TİS taleplerini vurgulayan işçiler, köprü çıkışında göz altına alındılar.

Birleşik-Metal’in önünde kitlesel bir basın açıklaması düzenleyerek, MESS’in dayatmalarını protesto eden işçiler, ardından otobüslere binerek Boğaz Köprüsü’ne yöneldiler. Köprüde otobüslerden inen 50 kadar işçi, sloganlarla yürüyüşe geçtiler.

Eylem, Merkez TİS Komisyonu’nun 6 Kasım’da belirleyip duyurduğu eylem programının ilk adımı. Eylem programında içerilen diğer eylemler ve tarihleri şöyle:
-10 Kasım’dan itibaren fazla mesailere kalınmayacak;
-12 Kasım, 16:00-24:00 vardiyalarında servis araçlarından inilerek fabrikaya yürüyüş ve çıkan vardiyaların bölge merkezlerinde yapılacak basın açıklamalarına katılınacak;
-28 Kasım’da, Gebze’de tüm bölgelerin katılacağı bir miting yapılacak.

Birleşik-Metal Sendikası, bundan önce de, 18 Ekim’de Kocaeli’nde yürüyüş ve Demokrasi Parkı’nda kitlesel bir basın açıklaması, 6 Kasım’da da Kocaeli’nde Bekaert fabrikası önünde MESS’in dayatmalarına karşı bir basın açıklaması gerçekleştirilmişti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*