Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » MESS’ten ayak oyunları- Direniş Sürüyor

MESS’ten ayak oyunları- Direniş Sürüyor

MESS ve Türk metal çetesi günlerdir bitiremediği metal işçinin kararlı direnişini türlü ayak oyunları ile çözmeye çalışıyor. Tofaş Ceo’su dün işçi temsilcileri ile bir toplantı yaparak yarın saat 6:45’te üretime başlayalım, şu an için zam yok bir ay’a kadar iyileştirme çalışmalarına başlayacağız ve hiçbir işçiyi işten çıkarmayacağız demişti. İşçilerin bu öneriye cevabı bütün taleplerimiz karşılanıncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz olmuştu.

Bu sabah itibari Tofaş yönetimi beyaz yakalıları ve bazı eski işçileri fabrikaya alarak üretimin başladığı haberlerini yaymaya başladı. Ancak Tofaş’ta işçilerin kararlı direnişi devam ediyor ve üretim başlamamış durumdadır. Tofaş işçileri 1 nolu kapı önünde eylemlerini sürdürüyorlar.

Renault fabrikasında dün işçi temsilcileri ile yönetim arasında süren görüşmeler sonucunda işçilerin bütün talepleri kabul edilmiş ve protokol hazırlanmıştı. Ancak MESS ve Türk Metalin baskısı sonucu anlaşma imzalanamadı. Renault fabrikası önünde de işçilerin bekleyişi ve direnişi sürüyor. tooo

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*