Anasayfa » GENÇLİK » Mersin Üniversitesi’nde saldırılar

Mersin Üniversitesi’nde saldırılar

Mersin Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Haberleşme Bölümü öğrencisi bir genç, 8 Kasım günü öğle saatlerinde faşistlerin saldırısına uğradı.

Öğrenci, faşistler tarafından yüksek okul içinde sınıfından koridora çıkarılıp öldüresiye dövüldü. Kafasından ağır yaralanan genç ayağından da bıçaklandı. Faşistler okuldan kaçarken “Sir solcuyu daha dövdük dayak isteyen varsa biz burdayız “diye bağırarak çıktılar. Okul çıkışında kimlik soran Özel Güvenlik’e kimlik vermeyince Güvenlik’in yakalamak istemesi üzerine kaçtılar.

Faşistlerin bindiği araba süratle giderken biri Çukurova Üniversitesi, diğeri Mersin Üniversitesi öğrencisi 2 genç kadına çarptı. Pek çok yerlerinde kırık olan öğrenciler beyin kanaması geçirdi. Rektör, bıçaklanan ve arabayla çarpılan öğrencileri ziyarete gidince bıçaklanan öğrencinin arkadaşları ile rektör arasında tartışma çıktı. Rektörün bir öğrenciye tokat atması üzerine çıkan kavgada dört öğrenci gözaltına alındı. Bu olaydan sonra yapılan ortak eylemde “Faşizme karşı omuz omuza”, “Faşizmi döktüğü kanda boğacağız”, “Katil polis üniversiteden defol” sloganları atıldı. Eylem sırasında yüksek okuldan gelen faşistler sloganlara alkışlayarak destek oluyormuş gibi davranmaları dikkat çekti. Okulun dışında kaçarken kızlara çarpan faşist bir öğrenci polise
teslim oldu.

Bu olaylardan dolayı okulun çevresinde silahlı çevik kuvvetin yanı sıra okul girişindeki Özel Güvenlikler arttırıldı. Tabii faşist saldırıların önüne geçeceği tartışılır!

Mersin DPG

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*