Bugün ( 12 Ekim ) saat 7. 30’dan itibaren Mersin üniversitesinde okulun duvarlarına, sınıflarda döviz ve yazılamalarla tüm öğrencileri, öğretim görevlilerini, üniversite çalışanlarını boykota etkin katılmak için geniş bir çağrıda bulunduk.

Tek tek tüm fakültelere ve sınıflara girerek  sınıftaki öğrencilere ve öğretim üyelerine  katliamı anlatarak sınıftan çıkıp boykota katılmalarını söylerek derslerin işletilmesini önleyerek saat 11.00’da ki basın açıklamasına çağırarak boykotu örgütledik.

Saat 11.00’deki basın açıklaması ve boykot çağrımız tüm üniversitede yankılanmasının ardından rektörlük bu gençlik selinin önünü alamayacağını düşünerek okulu 2 gün tatil ilan etmek zorunda kaldı.

Okulun tatil edilmesinin ardından saat 11.00’da basın açıklaması gerçekleştirerek tüm kitleyle beraber şehrin merkezindeki yine katliamı pretesto etmek için biraraya gelen sendika ve meslek odalarının örgütlediği eyleme katılarak boykot eylemimizi sonlandırdık.

Bunun yanısıra yarın ( 13 Ekim ) saat 11.00’da İstasyon meydanından Özgür Çocuk Parkı’na bir yürüyüş daha gerçekleştirilecek. Tüm Sınıfsız okularını yarın ki eyleme çağırıyoruz.

Sınıfsız/Mersin