Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » “Görülmüştür Mahpus Resimleri Sergisi” Paris ‘te!

“Görülmüştür Mahpus Resimleri Sergisi” Paris ‘te!

“Görülmüştür Mahpus Resimleri Sergisi” Fransa ‘nın Paris şehrinde 19 Şubat günü açılıyor.
Devrimci tutsakların üretimlerini içeren “Görülmüştür Mahpus Resimleri Sergisi” Mersin’de sanatçı Adil Okay’ın öncülüğünde, İnsan Hakları Derneği ve Akdeniz Belediyesi Kent Konseyi işbirliği ile İçel Sanat Kulübü − Teoman Ünüsan Sergi salonunda 10–17 Aralık 2010 tarihlerinde sergilenmişti.

Mersin Üreti-Yorum kolektifi üyesi, geçtiğimiz Haziran ayında sudan bahanelerle tutuklanıp Mersin Kapalı Cezaevi ‘ne konulan ve 07 Şubat Pazartesi günü Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesince tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Cenk Haşimoğlu‘nun da yazıp çizdiği “Maymuncuk” adlı fanzin çalışması ve yine bir karakalem çalışması sergide yerini almıştı.

Adil Okay ve kızı Öykü Okay’a gelen resim, karikatür ve desenler ile yüzlerce mektup yine “Görülmüştür Mahpus Resimler Sergisi” adı altında Fransa’ya taşındı. Sergi, İHD Mersin Şubesi, Ahmet Kaya Kültür Merkezi ve Fransa Barış meclisi işbirliği ile 19 Şubat’ta açılıyor.
Akademiye Huner ü cand Kürdistane-16 Rue D’enghien 75010 Paris adresinde 19 Şubat Cumartesi günü açılacak olan sergi 26 Şubat‘a kadar devam edecek.

Adana Devrimci Proletarya

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*