Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Maltepe’de direniş devam ediyor

Maltepe’de direniş devam ediyor

Maltepe Belediyesi’nde direnişçi taseron işçilerin mücadelesi 38. gününde devam ediyor.

Direnişin 37. gününde direnişçi taşeron işçilerini birçok kurum ziyaret etti.

Belediye önünde saat 08:00’de bir araya gelen direnişçi işçiler pankartları açarak güne başladılar. Öğle saatlerinde ise Birinci Bölge Birleşik Mücadele Platformu ve Genel-İş Sendikası İstanbul Anadolu Yakası 1 No’lu Şube Başkanı Mahmut Şengül ve yöneticiler direnişi ziyaret ettiler. Direnişi desteklediklerini belirten kurumlar sonuna kadar direnişin yanında olduklarını belirttiler. Maltepe direnişinin önemine dikkat çeken kurumlar, ortak platformların önemine vurgu yaptılar. Sonrasında ise İşçi Mücadele Derneği (İMD) direniş alanına geldi. Ziyarete gitar ve tulum müzik aletleriyle gelen ziyaretçiler, Karadeniz ezgilerine yer veren bir dinleti gerçekleştirdiler.

Gün boyunca, “Zafer direnen emekçinin olacak!”, “Başkanlar sarayda işçiler sokakta!”, “Köle değil işçiyiz örgütlüysek güçlüyüz!”, “Kavga bitmedi daha yeni başlıyor!”, “Yaşasın sınıf dayanışması!” sloganları atıldı.

İşçiler Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin’in işçileri terörist ilan eden ve direnişi karalamaya yönelik çabalarına ve belediyenin bu tutumuna ortak olan ve yönetimin hazırladığı bildirinin altına imza atan Belediye-İş Sendikası ile Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 2 No’lu Şube’ye tepkililer ve yaptıkları eylemlerle de bu durumu protesto ediyorlar.

Direnişçi işçiler 28 Ocak Cumartesi günü, direnişlerine dikkat çekmek için saat 14.00’te Taksim Tramvay Durağı’nda toplanıp Galatasaray Lisesi önüne yürüyecekler.

Kaynak: kizilbayrak.net

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*