Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Maltepe Belediyesi işçilerinden eyleme çağrı

Maltepe Belediyesi işçilerinden eyleme çağrı

40 gündür direnişte olan Maltepe Belediyesi taşeron işçileri uğradıkları saldırı sonrasında sınıf kardeşlerini dayanışmaya çağırıyorlar. Yapılacak basın açıklaması metnini yayınlıyoruz:

BASINA VE KAMUOYUNA

Bizler Maltepe Belediyesinde insanca çalışmak ve insanca yaşama koşuları istediğimiz için işten atılan, taşeron belediye işçileriyiz. 40 gündür haklarımız ve taleplerimiz için Maltepe Belediyesi önünde direnmekteyiz. Şimdiye kadar Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin tarafından çeşitli baskı ve saldırılara maruz kaldık.Fiili saldırı girişimlerinden, pankartlarımızı çalmalara kadar bir çok baskı yöntemleri uyguladılar. Şimdiye kadar hiç bir baskı karşısında boyun eğmedik.

Direnişimizin 4. gününde (30 Ocak) sabah 08.15’te pankartlarımızı astıktan 5 dakika sonra yüzün üzerinde zabıta tarafından saldırıya uğradık.saldırı esnasında orda bulunan kolluk güçleri ise saldırıyı izledi ve zabıtaları korudu. Pankartları koruyan 5 direnişçi işçiye Mustafa Zengin’in gönderdiği zabıtalar azgınca saldırdılar. Tüm çabalarımıza rağmen, pankart, önlük ve 4 Şubat’ta gerçekleştireceğimiz etkinliğin davetiyelerine el koydular. Fotoğraf çekmeye çalıştığımız için fotoğraf makinamızı elimizden almaya çalıştılar. Saldırı esnasında direnişçi işçiler darp edilirken, direnişçi işçilerden Ahmet Ekici kalp krizi geçirdiği için fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

Saldırı sonrasında “Zafer direnen emekçinin olacak!” pankartını açarak, direniş alanımızda kararlılıkla direnmeye devam ediyoruz. Buradan bir kez daha yineliyoruz ki, hiç bir saldırı direnişçi taşeron belediye işçilerinin kararlılığını kıramayacaktır. Aksine öfkemizi bir kat daha arttırmıştır, doğru yolda yürüdüğümüzü bir kez daha göstermiştir.

Bizler taşeron sömürüye karşı kararlılıkla yolumuzu yürümeye devam edeceğiz, Maltepe Belediyesinde direnişimiz kazanana kadar haklı mücadelemize devam edeceğiz.

Direnişçi işçilere yapılan bu saldırıyı protesto etmek için gerçekleştireceğimiz basın açıklamasına emekten yana olan tüm güçleri davet ediyoruz.

Baskılar bizi yıldıramaz!

Gün gelecek devran dönecek CHP işçiye hesap verecek!

Bedel ödedik bedel ödeteceğiz!

Zafer direnen işçilerin olacak!

Tarih: 31 Ocak Salı

Yer : Maltepe Belediyesi önü (Belediyeden Maltepe Meydana yürünecek)

Saat: 16.30

Maltepe Taşeron Belediye İşçileri

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*