Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Maltepe Belediyesi işçileri yeniden direnişe başlıyor

Maltepe Belediyesi işçileri yeniden direnişe başlıyor

Maltepe Belediyesi işçilerinin kendilerine verilen sözün ardından direnişe son verdikleri açıklamasının mürekkebi kurumadan 20 Ocak günü Belediye ile yapılan toplantıda hiçbir sorunun çözülmediği ortaya çıktı. İşçiler, kendilerine karşı uygulanan bu iğrenç burjuva oyun karşısında sessiz kalmayarak direnişe yeniden başlama kararı aldılar. Maltepe Belediyesi işçilerinin konuyla ilgili açıklamasını yayınlıyoruz:

Maltepe Belediyesi önünde 28 gün boyunca haklı ve meşru taleplerimiz için sürdürdüğümüz direnişimize 17 Ocak Salı günü verilen sözler üzerine ara vermiştik. Maltepe Belediyesi Başkanı Mustafa Zengin’in sözcüsü olan Yüksel Çiftçi sorunların çözüleceğini ifade etmişti. 20 ocak günü belediye yönetimi ile yapılan toplantı sonrası hiçbir sorunun çözülmediğini görmüş olduk. Bizler verilen sözlerin güvence altına alınması için protokol imzalanmasını ve sorunların çözümü için komisyonun oluşturulmasını istedik. Belediye yönetimi komisyonun kurulmayacağını, protokol imzalanmayacağını sadece işe geri almayı kabul ettiklerini ifade etmişlerdir. İşe alımda da istedikleri işlere verilebileceğini yani biz Maltepe Belediyesi direnişçi işçileri resmen cezalandırmak istemişlerdir.

Bizler bu durumu haklı olarak kabul etmeyerek ara verdiğimiz direnişimize tekrar başlamayı ve artık bizim için sözlerin bittiği eylemin başladığını ifade etmek ve yaşanan bu süreçle ilgili herşeyi kamuoyuyla paylaşmak için basın açıklaması gerçekleştirerek direnişimize kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Bütün basın emekçilerini, tüm demokratik kitle örgütlerini, emekten yana olan herkesi haklı ve meşru olan direnişimize omuz vermeye, desteğe çağırıyoruz.

Basın açıklaması
Tarih: 24 Ocak Salı
Saat: 09.00
Yer: Maltepe Belediyesi Önü

Maltepe Taşeron Belediye İşçileri

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*