Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Maltepe Aka-Der Özel Harekat Polisi tarafından basıldı

Maltepe Aka-Der Özel Harekat Polisi tarafından basıldı

İstanbul Maltepe’de bulunan Maltepe Sokak ve Kültür ve Sanat Derneği, dün akşam saatlerinde Özel Hareket Polistleri tarafından basıldı. Aka-Der üyesi, Maltepe Forum aktivistleri Cemil Köymen ve Bulut Arslan gözaltına alındı. Polis baskını ve gözaltı gerekçesi olarak Sıla Albay’ın öldürülmesini protesto eden pankart asılması gösterildi.

Maltepe Aka-Der baskın ve gözaltıları kınayan pankartlı bir sokak açıklaması yaptı:

Basına ve Kamuoyuna:

Dün akşam saatlerinde Özel Harekat Polisleri tarafından Maltepe Sokak Kültür ve Sanat Derneğine yapılan baskın sonrasında Aka-Der üyesi, Maltepe Forum aktivisti Cemil Köymen ve Bulut Arslan zorla gözaltına alındı.

Gözaltı gerekçesi olarak gösterilen ise ; geçtiğimiz gün ev baskınında polisler tarafından 18 yaşında öldürülen Sıla Abalay için pankart asmak olduğuydu.

Bizler her alanda Hayır’ı büyütenler, bizler çocuklar ölmesin diyenler, bizler katledenlerin takipçisi, bizler Sıla gibi Berkin gibi bu hukuksuz uygulamalara baskılara, gözaltılara HAYIR diyenleriz.

Hayır çalışmalarımızda söylemiştik. Bizler sokak sokak umudu büyütenleriz.
Sizlerin bizleri gözaltına almaya gelirken silahlarınız, akrepleriniz, yalanlar haykıran yandaş medyanız varsa ; bizlerin de sokakları,umudu, örgütlü güçleri var.

Yaydığınız korkuya karşı umudumuzu büyütmeye devam edecek, örgütlülügümüzü ilmek ilmek öreceğiz.

Baskılar, gözaltılar bizi yıldıramaz.

Maltepe AKA-DER

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*