Anasayfa » BASINDAN » Kürt depremzedelere karşı şovenist saldırganlık

Kürt depremzedelere karşı şovenist saldırganlık

Van’da yaşanan depremin ardında Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Denizli’nin Bekilli İlçesi’nden bulunan Atatürk Lisesi yatılı pansiyonuna yerleştirilen 31 öğrenci, yaşanan sorunlar nedeniyle okul idaresine dilekçe vererek Van’a dönmek istediklerini belirtti.

Sabah saatlerinde depremzede öğrenciler ve diğer öğrenciler arasında bir kavganın yaşandığını ve bu kavgadan kaynaklı öğrencilerin Van’a gitmek için okul idaresine başvurduğu belirtildi. Okul idaresi tarafından istekleri kabul edilen öğrencilere 2 araç ayarlandığı ve öğrencilerin ilçeden ayrıldığı belirtildi.

Yaklaşık bir aydır Atatürk Lisesi’ne yerleştirilen depremzede öğrencilerden Abdullah Demirtaş, geldiklerinden beri okul öğretmenleri ve idaresi tarafından dışlandıklarını belirterek, bu dışlanmanın okul dışında da yaşandığını söyledi.

Sabah saatlerinde bazı öğrencilerin bir kaç arkadaşlarının önlerini kestiğini ve hakaret ettiğini aktaran Demirtaş, bu duruma itiraz ettiklerini ve kavga çıktığını söyledi. Bu kavgadan dolayı okul idaresi tarafından terslendiklerini belirten Demirtaş, bunun üzerine Van’a gitmek istediklerini okul idaresine aktardıklarını söyledi. İdarecilerin kendilerinden gitmek için dilekçe yazmalarını istediklerini iddia eden Demirtaş, “Biz de dilekçeleri yazarak Van’a dönmek istediğimizi resmi olarak ilettik. Bunun üzerine bize iki araç ayarlandı şu an eşyalarımızı hazırladık ve araçta bekliyoruz. Bizi Denizli’ye mi yoksa Van’a mı götürecekler bilmiyoruz. Biz Van’a gitmek istiyoruz” diye konuştu.

yuksekovahaber.com

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*