Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » KPSS’ye karşı sokağa eyleme!

KPSS’ye karşı sokağa eyleme!

10-11 Temmuz 2010’da yapılacak olan KPSS sonrası, işsizliğe karşı tepkilerimizi göstermek üzere AYÖP, EED, Genç Sen, İGEP üyeleri olarak yine sokağa çıkacağız!

Bir KPSS daha geldi. Bir yıl boyunca sınavdan “başarılı” olmak için gece-gündüz ders çalışan eğitim emekçileri sonucunu bildiği bir sınava daha giriyor. En yüksek başvuru sayısına ulaştığı bu yıl KPSS’ye 300 binden fazla öğretmen girecek. MEB’in yaptığı açıklamalarda ise sadece 25 bin öğretmenin alınacağı yönünde.

Üniversitelerden her yıl on binlerce öğrencinin mezun olduğunu göz önüne alırsak açıklanan bu 25 bin sayısının denizde damla olduğunu görmek zor değil.

Her yıl binlerce kişinin işsizlik ordusuna katıldığı bu süreçte, KPSS’ye karşı, işsizliğe karşı mücadele acil ve zorunludur.

Daha sömürü, daha fazla yoksunluk-yoksulluk, daha fazla rekabet, daha fazla intihar anlamına gelen atama parodisine dur demenin şimdi tam zamanı.

AYÖP, EED, Genç Sen ve İGEP olarak 10 Temmuz’da İstanbul’da KPSS’ye karşı tepkilerimizi sokakta haykıracağız.

İstanbul’da sınava giren tüm eğitim emekçilerini, kadrolu-sözleşmeli öğretmenleri, üniversite öğrencilerini, velileri sesimize ses katmaya çağırıyoruz.

Tarih: 10 Temmuz 2010
Saat: 19.00
Yer: Tünel/İstiklal Caddesi

Ankara’da ise EED, İGEP ve Genç-Sen, Milli Eğitim Bakanlığı önünde 9 Temmuz’da eylem yapacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*