Anasayfa » GÜNDEM » “Komando” Tahsin yoldaşı kaybettik

“Komando” Tahsin yoldaşı kaybettik

Türkiye devrim tarihinde TİKB saflarındayken düşman karşısındaki net tutumuyla tanınan “komando” lakaplı Tahsin ALPŞAR, muhtemel bir tedavi ihmalinden dolayı Adana’da bir hastanede hayatını kaybetti.

Önder devrimci kişiliğinden hiçbir zaman ödün vermeyen güçlü iradeli bu çelik adam, sınıf mücadelesinde gözünü kırpmaksızın bedeller ödemekten çekinmemiş ve geçmişte Ceyhan hapishanesinde de 10 yıl boyunca devrimci tutsak olarak bulunmuştu.

Tahsin Apşar, dün gece rahatsızlanarak kaldırıldığı Adana’da hastanede hayatını kaybetti. Daha öncesinde doktorlar tarafından iğne vurularak “bir şeyin yok” denilerek geri gönderilmesinin sonrasında, evde rahatsızlanarak tekrar hastaneye kaldırılan Tahsin yoldaşın iç kanama geçirdiği ve ameliyat sırasında hayatını kaybettiği öğrenildi.

Cenaze bugün öğle civarı Yüzüncü Yıl Mahallesi’ndeki evinden alınarak uzun bir konvoyla Yüreğir’deki mezarlığına getirildi. Çok sayıda katılımcının ve çeşitli devrimci kesimlerin bulunduğu cenazede bir dakikalık saygı duruşunda bulunularak konuşma yapıldı. Karanfil, kızıl bayrak ve şiirlerle süslenen cenaze, daha sonra büyük bir acı ve hüzünle defnedilerek sonsuzluğa gönderildi.

Devrimciler öldü, yaşasın devrim!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*