Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Kölece çalışma koşullarını fotoğraflarla teşhir ettikleri için işten atıldılar

Kölece çalışma koşullarını fotoğraflarla teşhir ettikleri için işten atıldılar

İnşaat-iş sendikasına doğal gaz boru hattı çalışmasından görseller çekip gönderen işçiler bu nedenle işten atıldılar.

İnşaat-iş twitter’dan yaptığı duyuruda “NE YAPARSANIZ YAPIN SÖMÜRÜ ÇARKINIZA ÇOMAK SOKMAYA DEVAM EDECEĞİZ!”, dedi.

ÜYELERİMİZ KÖLECE ÇALIŞMA KOŞULLARINI FOTOĞRAFLARLA TEŞHİR ETTİKLERİ İÇİN İŞTEN ATILDILAR. TANAP VE ELMAK ŞİRKETLERİNE HATIRLATIYORUZ: NE YAPARSANIZ YAPIN SÖMÜRÜ ÇARKINIZA ÇOMAK SOKMAYA DEVAM EDECEĞİZ! :


Bursa Harmancık’ta doğalgaz boru hattında elektrik tesisatı döşeyen üyelerimiz 27 Aralık tarihinde eksi 1 derecelik havada dizlerine kadar suyun içinde iş yaptıklarını belgeleyen fotoğraflar göndererek hangi koşullarda çalışmaya zorlandıklarını teşhir etmişlerdi.
Yüklenici firma TANAP’a bağlı ELMAK isimli taşeron firma bünyesinde çalışan üyelerimiz bu koşulları fotoğraflarla teşhir ettikleri için “iş bitimi nedeniyle” denilerek, yasadışı bir şekilde işten çıkarıldılar.
Üyelerimizin fotoğrafları gönderdikleri gün hava sıcaklığı eksi 1 dereceydi. Dizlerine kadar su içinde çalıştırılan arkadaşlarımız çalışırken resmen donduklarını ifade ederek, “Mecbur tutuyorlar. Biz direniyoruz. Hava don” demişlerdi.
İnşaat patronlarının bu tutumunun esas nedeninin “işin bitmesi” değil, sendikal örgütlenme düşmanlığı olduğunu biliyoruz.
Bu sendika düşmanlığına karşı inşaat patronlarına diyoruz ki, ne yaparsanız yapın o şantiyelere sendikamızın girmesini engelleyemeyeceksiniz! İşçi kıyımlarına, ücret gasplarına, kanımıza sudan ucuz muamele yapılmasına karşı bugüne kadar yürüttüğümüz mücadelemizi büyüterek yolumuza devam edecek, o sömürü çarkına çomak sokmayı sürdüreceğiz!

İnşaat-iş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*