Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Kobane için işgal eylemleri

Kobane için işgal eylemleri

Çukurova Üniversitesi’nde devrimci, demokrat, yurtsever öğrencilerin Kobanê’ye destek yürüyüşüne polis saldırdı.

Ali İsmail Korkmaz alanında bir araya gelen öğrenciler, Kobanê’ye destek için yürüyüş gerçekleştirdi. Faşistlerin tekbirle tacizde bulunmasına ses çıkarmayan polis, okul çıkışına kadar yürüyen öğrencilere herhangi bir uyarıda bulunmadan amfi tiyatro önünde tazyikli su ve gaz bombasıyla saldırdı, bir öğrenciyi darp etti.

Saldırı sonrası Yabancı Diller Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne giden öğrenciler, binayı işgal etti. Öğrenciler, bina girişlerine barikat kurarak, giriş çıkışları engelledi.

İşgal edilen binaya gelen Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, öğrencilerle görüştü. Öğrenciler, “Biji berxwedane Kobanê”, “Katil polis üniversiteden defol”, “Faşizme karşı omuz omuza”, “Yaşasın devrimci dayanışma” sloganlarıyla bina içerisinde bekleyişlerini sürdürüyor.

HDP Kobanê için vapur işgal etti

HDP üyeleri, Beşiktaş-Kadıköy vapurunu işgal ederek, “Kobanê halkı bizim için de direniyor” yazılı pankart açtı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyeleri, IŞİD’in Kobanê’ye yönelik saldırılarını protesto etmek için Beşiktaş-Kadıköy vapurunu işgal etti.

Beşiktaş’tan kalkan Kadıköy vapurunu işgal eden HDP’liler, “Kobanê halkı bizim için de direniyor” yazılı pankart açtı. Vapurda sloganlarla Kobanê direnişini selamlayan HDP’liler, Kobane’ye destek çağrısı yaptı. Eylemciler sık sık “Katil IŞİD, işbirlikçi AKP”, “Biji berxwedana Kobanê” sloganları attı.

Kadıköy rıhtıma yanaşan vapurdan inen HDP’liler, polis tarafından gözaltına alındı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*