Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Kobané de Yaşanan Vahşete Karşı Binler Sınıra Gidiyor

Kobané de Yaşanan Vahşete Karşı Binler Sınıra Gidiyor

IŞID çetesinin Türkiye iktidarınında desteğini alarak kobané ye yönelik başlattığı saldırılar da bunun karşısında ki büyük direnişte devam ediyor. DBP’nin çağrısı ile Türkiye ve Kürdistanın onlaca ilinden binlerce insan Kobané sınırına gidiyor.

Urfa’nın Suruç ilçesi Kobanê sınırında bir haftadır polis ve askerin saldırılarına karşı direnen halk, direnişini sınır hattının tamamına yayıyor. DBP’nin çağrısı Urfa’nın Suruç ilçesine ulaşan binlerce kişi sınır hattında Kobanê halkına destek amacıyla 25 km’lik sınır boyunca 10 köyde direniş nöbetleri tutacak.

Öte yandan Kürt gençleri İktidarın her türlü engelemesine rağmen sınırları darma dağın etmiş durumda sınırları geçen onlarca genç Kobané ye ulaşarak direnişe katılıyor.

İstanbul ve Mardin’den yola çıkan otobüslerin önü sabah saatlerinde polis tarafından kesilmişti. Hatta İstanbul’da insanların otobüslere binişi bile engellenmişti. Ancak işçi ve emekçilerin kararlı ve öfkeli duruşu sayesinde polis geri adım atttı.

Sınır hattında ki direnişin 160 km hatta yayılacak. Ayrıca Kobané den eşi ve çocuklarını getiren 100 kadar Kobané li sınırdan geri dönerek direnişe desteğe gittiler.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*