Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » KHK ile işten atılan Cemal Yıldırım işyeri önünde oturma eylemine başladı

KHK ile işten atılan Cemal Yıldırım işyeri önünde oturma eylemine başladı

677 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile işinden atılan ve KESK’e bağlı Büro Emekçileri Sendikası üyesi olan Cemal Yıldırım, 18 yıl çalıştığı kurum olan Ankara Ulus İl Defterdarlık Muhasebe Müdürlüğü önünde saat 09.00’da bir basın açıklaması yaparak oturma eylemine başladı. İşyeri önünde yaptığı açıklama sırasında giriş ve çıkışların kapatılmasına rağmen işyerinde çalışan kamu emekçileri Cemal Yıldırım’ın yanına gelerek dayanışma dileklerini ilettiler.

Basın açıklamasının arkasından işyeri önünde oturma eylemine başlayan Cemal Yıldırım işyerinden kendisine destek veren arkadaşları ile sohbet ederken polis 5 dakika içinde eylemini bitirmesini ve bitirmediği takdirde gözaltı yapacağını söyledi. Eylemine devam edeceğini söyledikten sonra Cemal Yıldırım ve desteğe gelenler işyeri önünden polisin taciz ve zoruyla çalıştığı kurumun önünden yaklaşık 150 metre ileriye sürüklendiler.

Cemal Yıldırım bugün ki eylemini işyerinin az ötesinde bulunan amele pazarında tamamladı. Orada bekleyen işçilerle sohbet ederek haksız ihraç sürecini anlattı.

Cemal Yıldırım saat 12:00 civarında sürüklenerek uzaklaştırıldığı yerde bir açıklama yaparak eylemini sonlandırdı. Açıklamasında yarın yine saat 09:00 da işyeri önünde oturma eylemine devam edeceğini belirterek destek çağrısında bulundu.

#CemalYildirim ;"onurumuz, ekmegimiz için zulme boyun egmeyecegiz. Nuriye Gulmen ve Semih Ozakca serbest birakilsin"..

Posted by Seyri Sokak on Montag, 13. März 2017

 

 

ihraclara karşı işyeri önü eylemleri yayılıyor.BES işyeri temsilcisi Cemal Yıldırım, 'işimize geri dönmek istiyoruz' talebini, Ankara Valiliği Defterdarlık Muhasebe Müdürlüğü önüne taşıdı. Eylemin ilk gununde yapılan basın aciklamasinin ardından polis zoruyla işyeri önünden uzaklaştırıldı. Planladigi saate kadar eylemine burada devam eden Cemal Yıldırım, yarın aynı yerde saat 09.00'da eylemine devam edecek. Kamu emekçisi Cemal Yıldirim'in mücadele arkadaşlarına bir çağrısı var;

Posted by İhraç Edilen Ve Açığa Alınan Kamu Emekçileri on Montag, 13. März 2017

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*