Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » KESK’li kadınlar yalnız değildir!

KESK’li kadınlar yalnız değildir!

Bir yıl önce tutuklanan KESK üyesi kadın sendikacıların yalnız olmadıklarını göstermek için dün Ankara’da Adalet Bakanlığının önünde bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

KESK tarafından yapılan açıklama öncesinde YKM önünden bakanlık önüne kadar kısa bir yürüyüş gerçekleştirildi. Yürüyüş boyunca AKP iktidarının saldırgan politikalarına yönelik sloganlarla KESK’li tutsaklarla dayanışma sloganları atıldı.

Tutuklu kadın sendikacıların resimlerinin de taşındığı yürüyüş sırasında CHP’nin tutuklu milletvekilleri için açtığı standın yanından geçilirken karşılıklı sloganlar atıldı. CHP şimdiden KESK eylemlerinin ayrılmaz bir aksesuarı olmaya, AKP karşıtlığında kendini bulan muhalefetin ayrıksı olmayan bir parçası haline dönüşmeye başlıyor. AKP karşıtı sloganlarda buluşan CHP’lilerin “Jin jiyan azadi” “Kadın yaşam özgürlük” sloganına sessizliklerini de bir kenara yazmak gerek.

KESK Şubeler Platformu dönem sözcüsü Mevlüt Çakmak tarafından okunan basın açıklamasında AKP’nin ayakta kalabilmek için tüm muhalif kesimleri bastırmaya çalıştığı, 500 öğrenci, 100’e yakın gazeteci ve onlarca akademisyenin şimdiden cezaevinde olduğu, 8000 kişinin ise terörist olduğu iddiasıyla yargılandığı vurgulandı. Tüm bu saldırılara karşın KESK’in her zaman direneceği ifade edilerek “vardık, varız, var olacağız” sloganıyla açıklama bitirildi.

Şu anda tutuklu olan KESK üyesi kadın sendikacılar şunlar:

KESK Genel Kadın Sekreteri Canan ÇALAĞAN
SES Genel Kadın Sekreteri Bedriye YORGUN
Tüm Bel-Sen Genel Kadın Sekreteri Güler ELVEREN
SES Ankara Şube Kadın Sekreteri Nurşat YEŞİL
Eğitim Sen Ankara 2 nolu Şube Sekreteri Güldane ERDOĞAN
Eğitim Sen 1 nolu Şube üyeleri Hatice BEYDİLLİ, Evrüm ÖZDEMİR OĞRAŞ
SES Ankara Şube üyeleri Hülya MENDİLLİOĞLU, Belkıs YURTSEVER

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*