Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » KESK ve DİSK’ten AVM Grevine Destek

KESK ve DİSK’ten AVM Grevine Destek

Leroy Merlin’de devam eden Türkiye’nin ilk AVM grevi 10’uncu gününe ulaştı. Grevin 9’uncu gününde işçilere destek olmak için DİSK Ankara Bölge Temsilciliği ve KESK Ankara Şubeler Platformu yönetici ve üyeleri grev alanındaydı.

DİSK’e bağlı Sosyal-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu Leroy Merlin işletmelerinde, Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde sağlanamaması ve bunun sonucu sendikanın başlattığı grev sadece Ankara ile sınırlı değil, işletmenin Bursa işyerinde de eş zamanlı olarak başlayan grev sürüyor. İşçilerin moralleri ilk günkü kadar iyi. Özellikle destek ziyaretleri işçilerin moralini yükselten bir etmen.

Leroy Merlin grevcilerini 11 Ekim günü hem DİSK hem de KESK üyeleri ziyaret etti. Ankara’da öğle saatlerine doğru DİSK Ankara Bölge Temsilciliği ve KESK Ankara Şubeler Platformu yönetici ve üyeleri işçileri yalnız bırakmadı.

Sosyal-İş Ankara Şube Başkanı Murat Bozbeyoğlu, dayanışmadan duydukları memnuniyeti belirterek bu grevin sadece onların sorunu olmadığını,bu grevin işçi sınıfı açısından bir başarı olacağını söyledi.

DİSK adına yapılan konuşmada leroy merlin grevinin önemine dair bir vurgu yapıldı. DİSK temsilcisi “Leroy Merlin direnişi, işçi sınıfının önümüzdeki dönemini belirleyecek mücadelelerden biridir.İşte bu nedenle bugün biz buradayız.” dedi.

DİSK’in ardından KESK alanda yerini aldı. Kesk alana “Zafer direnen Leroy Merlin işçisinin olacak” Pankartıyla geldi. DİSK üyeleride bu yürüyüşe destek verdi.

Grevdeki işçiler, KESK’lileri “Yaşasın sınıf dayanışması” sloganlarıyla karşıladı KESK sözcüsü dayanışma vurgusu yaparak sözlerini “Emeğimizi sömürmeye çalışanlara karşı ‘Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz’ demek için bugün buradayız.” cümleleriyle tamamladı.

leroy-merlin-grevine-disk-ve-keskten-destekc9c0b4079b096c557ab9

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*