Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » KESK Rojava ve Filistin için eylemde

KESK Rojava ve Filistin için eylemde

Kesk İstanbul Şubeler Platformunun Taksim Tünel’den Galatasaray Lisesine yürüyüş gerçekleştirerek Rojava’da ve Filistin’de yaşanan katliamları protesto etti.

Eylemde yürüyüş boyunca “Katil ABD Ortadoğudan defol, Katil İsrail hesap verecek, Yaşasın halkların kardeşliği, Biji bratiya gelan” sloganları atıldı.

Yürüyüş Galatasaray Lisesi önüne gelindiğinde basın açıklamasından sonra bitirildi.

Okunan basın açıklamasında;  “Ortadoğu bir kez daha kan gölüne çevrildi. Günlerdir bütün ddünyanın gözleri önünde, Filistin ve Rojava’da büyük bir insanlık dramı yaşanıyor.

KESK olarak; İsrail’in Filistin halkına, IŞİD çetelerinin Rojava halkına yönelik olarak başlatmış olduğu saldırıları kınıyor, lanetliyoruz. Yıllardır İsrail zulmüne karşı onurlu direnişini sürdüren, yaşadığı tüm acılara rağmen özgür ve bağımsız bir Filistin için direnen Filistinli kardeşlerimizin ve bir yandan IŞİD çetelerine karşı karhramanca direnip bir yandan özgür bir yaşamın temellerini atmaya çalışan Rojava halkının onurlu mücadelesini selamlıyoruz.

Gazze ve Rojava’da yaşanan katliamların derhal durdurulmasını ve bölge halklarının barış içinde bir arada yaşamasını istiyorz” sözlerine yer verilerek eylem alkışlar ve sloganlarla son buldu.

d
a

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*