Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Kazova işçileri fabrikayı işgal etti

Kazova işçileri fabrikayı işgal etti

Kazova işçileri bu sabah fabrikayı işgal ettiler. İşçiler tarafından yapılan açıklama şöyle: P1040743

4 aylık maaşları, kıdem ve ihbar tazminatları patronları Ümit Somuncu ve oğlu Mustafa Umut Somuncu tarafından verilmeden işten çıkartılan Kazova Tekstil işçileri, defalarca patronlarının evlerine gitmiş, fakat kendilerine ulaşamamışlardı. 29 Nisan tarihinden beri fabrikanın önüne kurdukları çadırda direnen işçiler patronlarının kızı Gaye Somuncu ile de defalarca görüşmüş ancak bir sonuç alamamışlardı.

Tüm bu gelişmeler karşısında işçiler, 28 Haziran Cuma günü, saat 08.00’da ”EMEĞİMİZİ, EKMEĞİMİZİ, ALINTERİMİZİ ÇALAN KAZOVA TRİKOTAJ PATRONLARI ÜMİT SOMUNCU ve MUSTAFA UMUT SOMUNCU’DAN HAKLARIMIZI ALANA KADAR FABRİKADAN ÇIKMAYACAĞIZ” pankartını 3. kattan açarak, fabrikayı işgal ettiler. Yukarıdan açıklama yapan işçiler, ”patronlarımıza defalarca ulaşmaya çalıştık ancak sürekli kaçıyorlar. Gece yarıları fabrikanın içini talan ettiler. Defalarca kızı Gaye Somuncu ile konuştuk, ancak bir sonuç alamadık. Patronlarımız gelip haklarımızı ödemeden buradan ayrılmayacağız” dediler.

Çevrede çalışan işçilerin mesaiye başlama saati olması itibariyle bir çok işçi alkışlarıyla destek verdi. Saat 10.00 itibariyle bekleyiş sürüyor.

Kaynak: halkinsesi.tv

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*