Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Kaz Dağları katillerinin yakasını bırakmayacak!

Kaz Dağları katillerinin yakasını bırakmayacak!

Kaz Dağları’nda emperyalist ve bağımlı kapitalizmin siyanürlü doğa katliamının yarattığı tepki ve doğayı savunma direnişi, altın tekeleni ve devleti telaşlandırdı.

Kaz Dağları’na çöreklenen siyanürlü altın tekeli Alamos Gold’un CEO’su, 20 bin kişinin katıldığı protesto eyleminin ardından yaptığı açıklamada, kesilen ağaçların parası olarak Türkiye devletine 5 milyon doları önceden ödediklerini, ağaçları parayı alan Türkiye devletinin kestiğini, protestoların siyasi olduğunu, 10 yıl içinde kesilen ağaçlar yerine fidan dikerek yine ormana dönüştüreceklerini, vb geveledi. Böylece topu Türkiye kapitalist devletine atmaya çalıştı.

Ama biz bu “kesilen ağaçların yerine…” hikayesini Gezi’den bilmiyor muyuz? Gezi’de kesilen ağaçlar milyonların katıldığı bir isyan ve direnişi tetikleyince, o zaman ki İstanbul Belediye Başkanı Toptaş da, ağaçlar kesilmedi, taşındı, hem İstanbul’a çok büyük ormanlık park yapıyoruz filan diye üfürmüştü? N’oldu, hani orman?

Erdoğan da “Kaz Dağları’na maden ruhsatı verildiğinde daha AKP kurulmamıştı, bunun bizimle ne ilgisi var, bu olay neden bize geliyor?” diye topu CHP’ye attıktan sonra “Kaz Dağları olayının takipçisi olacağını, bir eksiklik varsa gereğinin yapılacağını, yakında Kaz Dağları’na gideceğini, ama bu konuda yapılan tartışma ve eylemlerin manipulasyon” olduğu laflarını geveledi.

Epey sıkıştılar, topu birbirlerine atıyor, top çevirerek oyalamaya çalışıyor, eveleyip geveliyorlar. Bu daha başlangıç, mücadeleye devam!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*