Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Metal işçileri: Bu satış sözleşmesini tanımıyor, yırtıp atıyoruz! Türk Metal çetesini yıkalım! Eyleme, fiili greve!

Metal işçileri: Bu satış sözleşmesini tanımıyor, yırtıp atıyoruz! Türk Metal çetesini yıkalım! Eyleme, fiili greve!

Türk Metal üyesi metal işçileri:

Bu satışı tanımıyoruz.

Metal işçisinin onaylamadığı hiç bir sözleşmeyi tanımıyoruz.

Bu ihanet ve satış sözleşmelisini yırtıp atıyoruz.

MESS uşağı Türk Metal’i başlarına yıkalım.

Hainlere, satışcılara, MESS uşaklarına karşı emeğin yumruğu!

Türk Metal’den istifa edelim.

Birleşik Metal’deki metal işçisi kardeşlerimiz ile birlikte birleşik greve!

Şaltere, eyleme, fiili greve!

İŞÇİ MECLİSİ

Türk Metal’in sitesinden “Metalde mutlu son” başlığıyla duyurduğu, metal patronları için mutluluk, işçiler için ihanet ve satış sözleşmesinin ardından (02.00-03.00 saatleri arasında) gönderilen işçi yorumları:

size verdiğim her aidat için pişmanlık duyuyorum haram olsun.

kımse hayırlı olsun yazmasın sadece ben yazıklar olsun dıyorum bunlar yapmıslar iş bırlıgını ıscının anasını aglattılar yıne bunlar ınsanmı lan atıp tutuyodu gorduk sımdı hayırlı olsun yazanlar kufrederım ben boyle zammı olurlan 9 aydan sonra bunun ıcınmı bekledık anasını sattımın yerınde baska yerde caqlıssak bundan fazla para alırız

sattınız lan bizi.ne dedinizde yapmadık.beraber yürümedikmi istanbuldan izmite kadar karış karış gezdik lan uykusuz aç susuz direndik.ama sadece eşşek yerine koyulmuşuz.şu anda yaklaşıık 400 yorum var daha 45 dakikada 400 yorum oluştu bir bakın ki memmun olan varmı be.ayıp haramdır bizden aldığınız o para.başkanım hani hazırdık hani diz çökeceklerdi bumu mücadele.dün masayı terk ettin işte adam dedim işte o anadolunun bağrından gelen kişi.birde bu akşama bak ya ne olduda 24 saat içinde döndün başkanım.yoksa senide mi o recep tayyip korkuttu…yazık be başkan öl desen ölecektik anasını satim neyimiz kalmış ki la..birde gurur duyar gibi açıklama yapılıyor..allahıma havale ediyorum.ha benim bu yorumumdan sonra beni nereye havale ederler bilmem artık.en azından delikanlı başım dik giderim.gelinde anadolu insanı nasıl olurmuş öğretim gardaşım..

sizi allaha havale ediyorum.aldığınız aidatlar zehir zukkum olsun inşallah.bu sözleşme senin namusundu, şerefindi hani pevrul bey. yine sattınız işçinin alın terini.yazıklar olsun size.

helal olsun size bumu başkan yakıştı sana çift hane bi defada sözünde dur şu emekçiye sahip çık yagmur camur demeden senin yanındaydılar ama yazıklar olsun size bunca emekçinin hakkını yiyon o iki yakan bi araya gelmez inşallah allaha havale ediyom sizi

Gerçekten %18 istense %18 istiyoruz diye mi masaya oturulurdu? Bu adamlar bilmiyorlar mı pazarlık olacağını ? Bu şartlarda daha fazlasını almanız için hükümet olmalısınız demişsiniz. Bence alınabilirdi daha fazlası. %18 isteyip %18 den açarsanız kapıyı hiç kusura bakmayın bu aldığınız bile fazla. Bu MESS tede iş yok. Karşındaki belli bişey yapamayacak. Niye verirsin %7 yi ? Grev süreci başlamıştır. dediler. Ne zaman çıkılcak ? Heran çıkılabilir. Ciddiyet bu mu ? Ben 1 Haziran’da istediğimizi vermezlerse greve çıkıcam deselerdi bu süreç daha farklı işlerdi. Biz burda ne kadar çene yorsak nafile. Baştakiler ufak düşündükçe bizim gözümüzü daha çok boyayıp saman altından su yürütürler… Hayırlı geceler…

NEDEN SİLİYONUZ MESAJLARI YAPTIĞINIZ SÖZLEŞMEDENMİ UTANIYONUZ YOKSA ŞEREFSİZLİĞİNİZDENMİ

Biz bu oyunu bozmalıyız arkadaslar..anlayan anlar…

o kadar eylem o kadar protesto boşa gitti şimdi sayın genel başkanımız göreve geldiginnden beri bir başarı bekledik ama malesef meydanlarda verdigi sözü tutamadı bir dahaki sefere ne diyecek nasıl çıkacak bu kadar insanın karşısına bu kadar destek e karşı sayın genel başkanımız bize bunumu laik gördü YAZIKLAR OLSUN SADECE BAŞKAN MEYDANLARDA SÖYLEDİKLERİ AKLINDAN GEÇİRSİN BAŞKADA BİŞEY DEMİYORUM ………..

sayfa yonetimi hayırlı olsun büyük başkan tebrikler demediğim içinmi silldin yorumlarımı al bunuda sil yaptıgınız ve yapacagınız işlerden ne oldugunuz belli. yorumlara bile dayanamıyolsun yarın utanmadan fabrikalarda biz büyük 115 bin kişilik aileyiz dersinz yemişim sizin aile anlayışınızı. sil bunuda %18 den % 7lere düştünüz bizde enaiyiz bunu başaraı gibi gösteriyosunuz sözünüzde dursaydınızda bazı sendikalar gibi grev tarihi verseydiniz .

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*