Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Katliam bakanına eylemli protesto

Katliam bakanına eylemli protesto

Katledilen maden işçilerinin cesetlerinin üzerine basa basa gelen “Güzel öldüler!” saldırısı, TMMOB tarafından kitlesel bir eylemle karşılandı.

TMMOB’nin Ankara’da yapılan 41. Dönem Olağan Genel Kurulu’na katılan delegeler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer’in, Zonguldak maden işçisi katliamında ölen işçiler için, “Güzel öldüler!” alaycılığını, 29 Mayıs’ta Kızılay’da kitlesel bir eylemle protesto ettiler. Genel Kurul’a verilen arada, delegeler, Madenciler Anıtı’na, “Madenlerde ölüm kader değildir!”, “İş cinayetleri durdurulsun!” vb. sloganlarıyla yürüyerek, Anıt önünde katledilen madenciler için saygı duruşu gerçekleştirdiler; “Kazalar Kader Değildir!/TMMOB 41. Genel Kurulu Delegasyonu” yazılı bir siyah çelenk bıraktılar.

Basın açıklamasında, yaşananların “kader” değil, iş cinayetleri olduğu; emek sömürüsü, özelleştirme, taşeronlaştırmanın sonucu olduğu vurgulandı: “Bu, son uyarımızdır. Bundan sonra yapacağımız eylemler daha kitlesel olacaktır. Ölümlerin durdurulması, hepimizin yaşam hakkı en doğal talebimizdir!”

Olan olması gereken, ölen ölmesi gerekendir, diyor!Yetinmeyip, iş cinayetlerini durdurabilmek için “çırpınan” meslek örgütleri ve sendikaları suçlamaya ve haddini aşarak tehdit etmeye kalkıyor! Sınıfımızın acılarıyla alay ediyor (http://devrimciproletarya.info/?p=7378)! Sermayenin katliam bakanının sınıf eylemleriyle yanıtlanması, hedefe çakılması elzem!

Katil bakan istifa!
Katil bakanı maden işçileri, tersane işçileri,… eylemle yanıtlayacak, yargılayacak!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*