Anasayfa » GÜNDEM » Katledilenlerin Cenazeleri Polis Zoruyla Kaçırıldı

Katledilenlerin Cenazeleri Polis Zoruyla Kaçırıldı

Suruç’ta hayatını kaybeden Büşra Mete, Nuray Koçak ve Aydan Ezgi Şalcı’nın cenazeleri polis baskısı altındaki aileler tarafından kaçırıldı. Mete’nin cenazesi İstanbul Pendik’te, Şalcı’nın cenazesi Ordu’nun Mesudiye ilçesinde toprağa verilirken, Koçak’ın cenazesinin Bursa’nın Mudanya ilçesine götürülmesi bekleniyor.

Suruç’ta gerçekleştirilen bombalı saldırıda hayatını kaybeden Büşra Mete, Nuray Koçak ve Aydan Ezgi Şalcı’nın cenazeleri polis baskısı altındaki aileler tarafından kaçırıldı.

Teşhis ve otopsi işlemleri için Bursa’dan Antep Adli Tıp Kurumu’na gelenNuray Koçak‘ın ailesi polis baskısıyla işlemler sürerken cenazeyi kaçırdı. Öncesinde ESP ve HDP yöneticileriyle görüşen ailenin düzenlenecek cenaze töreniyle ilgili olumsuz bir yaklaşımının olmadığı belirtildi. Cenazenin Adli Tıp Kurumu’nun arka kapısından polisler tarafından çıkarıldığı ve Bursa’nın Mudanya ilçesine götürüleceği belirtildi.

SGDF’li Aydan Ezgi Şalcı‘nın cenazesi de dün polis baskısı nedeniyle ailesi tarafından kaçırıldı. Şalcı’nın cenazesinin Ordu’nun Mesudiye ilçesinde toprağa verildiği bildirildi.

Büşra Mete’nin cenazesi de polisin aileye yaptığı baskıyla dün gece kaçırıldı. Mete’nin cenazesinin Pendik Yenişeyhli Mezarlığı’na defnedildiği belirtildi.

 

Tuna İstanbul’da uğurlanacak

HDP Maltepe İlçe Eş Başkanı Duygu Tuna’nın cenazesine ilişkin kimlik tespit çalışmaları tamamlandı. Tuna’nın cenazesi de bugün İstanbul’a getirilecek. Tuna’nın da Suruç şehitleri Cemil Yıldız ve İsmet Şeker ile birlikte Gazi Mahallesi’nde uğurlanması planlanıyor.

Kızılbayrak

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*