Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Katledilen kadına bir bıçak da Habertürk’ten

Katledilen kadına bir bıçak da Habertürk’ten

Habertürk paçavrası, ölen kadının üzeri çıplak, sırtında bıçak, bağırsakları dışarı dökülmüş fotoğrafını manşetine taşıdı. Üstelik de bunu eşi bulunmaz bir ikiyüzlülükle “Kadına şiddette son nokta” başlığıyla verdi! Habertürk, kadına şiddette son noktayı gerçekten de kendisi koymuş oldu!

Habertürk paçavrası, Manisa’da eşi tarafından katledilen Şefika Etik’in sırtında bıçak, bağırsakları sedyeye dökülmüş haldeki fotoğrafını manşete taşıdı. Vahşice katledilen bir kadından bile porno çıkarmayı marifet sayan Habertürk’e başta kadınlar olmak üzere her yerden protesto yağıyor.

Şefika Etik 19 yıldır dayak yediği eşini terk ederek sığınma evine yerleşti. Eşinin sözlerine inanarak eve dönen Şefika Etik bir saat içinde yine şiddet görmeye başladı. Vahşice dövülen kadın, sırtından bıçaklandı. Hastaneye yetiştirilen Etik, kurtarılamadı.

Fakat Şefika Etik’in katli, bundan sonra da devam etti. Habertürk paçavrası, ölen kadının üzeri çıplak, sırtında bıçak, bağırsakları dışarı dökülmüş fotoğrafını manşetine taşıdı. Üstelik de bunu eşi bulunmaz bir ikiyüzlülükle “Kadına şiddette son nokta” başlığıyla verdi! Habertürk, kadına şiddette son noktayı gerçekten de kendisi koymuş oldu!

Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve Basın Konseyi’nin de içinde bulunduğu kurumlar, Habertürk rezaleti ile ilgili acil toplantı kararı aldılar ve kınamalar yayınladılar. Ancak bu kınamalar, kadına şiddet ve kadın bedeninin teşhirine artık inkar edilmesi ve tutum almaktan kaçınılması mümkün olmayan bir dip noktasında girişiyor. Bütün burjuva gazetelerinde, internet sayfalarında, reklamlarda… kadın bedeninin kullanılması, kadının bir meta olarak ve meta tüketicisi olarak görülmesi ise meşru!

Nasıl ki işçi sağlığı ve iş güvenliği tedbirlerinin alınmaması ancak onlarca işçinin öldüğü bir iş cinayetinde gündeme geliyorsa, kapitalizmde bir kadının canının, bedeninin, yaşamının, kişiliğinin, değerinin… söz konusu edilmesi için de vahşice katledilmesi, üstüne üstlük burjuva basının pespaye bir bileşeni tarafından sırtına bir bıçak daha saplanması gerekiyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*