Anasayfa » GÜNDEM » Katledilen gerilla fotoğrafını Facebook’ta “paylaşmışlar”!

Katledilen gerilla fotoğrafını Facebook’ta “paylaşmışlar”!

Hakkari’nin Şemdinli ilçesine 11 Eylül günü çıkan çatışmada hayatını kaybeden HPG gerillalarının fotoğraflarının uzman çavuşlar tarafından çekildiği ortaya çıktı.

Yüksekovahaber sitesi’nin haberine göre yaşanan çatışmanın ertesi günü Şemdinli’de görevli uzman çavuşların yaşamını yitiren gerillaların cesetlerini cep telefonlarıyla çektikleri ve Facebook profillerinde paylaştılar. Fotoğraflara tepkilerin artması ile uzman çavuşların bu fotoğrafları profillerinden sildiler. İddiayı kuvvetli kılan ise, cesetler İlçe Jandarma’nın önünden kaldırılana dek hiçbir sivilin İlçe Jandamra Komutanlığı yakınlarına alınmayışı olarak ifade ediliyor.

Sitenin yayınladığı yeni bir fotoğrafı da Şemdinli’de görevli M. D. İsimli bir uzman çavuş önce çirkin ifadelerle birlikte profilinde paylaştı. ANF ve Taraf gazetesinde yayınlanan fotoğrafla ilgili tepkiler artınca profilden kaldırıldı. Şemdinli İlçe Jandarma Komutanlığı önünde ve gerillaların vuruldukları yerlerde çekilen fotoğrafların da ilçede görevli uzman çavuşlarca çekilip internette paylaşıldığı iddia edildi.

Fotoğrafların, olay günü kimsenin yaklaştırılmadığı bölgede kimler tarafından çekilip internette paylaşıldığı ile ilgili Hakkari Valiliği’nin soruşturma başlatıp başlatmadığı bilinmiyor.

Kaynak: ANF

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*