Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Katili biliyoruz; gizleme çabanız nafiledir…!

Katili biliyoruz; gizleme çabanız nafiledir…!

Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) ve İnsan Hakları Derneği (İHD), Kızılay’daki Gezi Parkı protestoları sırasında Ethem Sarısülük’ün katili olan polisin hala korunması nedeni ile, İçişleri Bakanlığı, Ankara valisi, Ankara Emniyet Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ile diğer yetkililer hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunun ardında ÇHD ve İHD, Ankara Adliyesi önünde ortak basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına kalabalık bir kitle katıldı. Yapılan açıklamada Ethem Sarısülük’ü vuran polisin tüm tanıklıklara ve kamera kayıtlarına rağmen korundu belirtildi.

Açıklamada, “Adli bir vaka olarak bu olayı anlatabiliriz. Ancak bunun adli bir vaka olmadığını bizler biliyoruz ama sizler çok daha iyi biliyorsunuz. Sessizliğiniz ve yokmuş gibi davranmanız da aslında bundan. Bugün İçişleri Bakanı, Ankara Valisi, Ankara İl Emniyet Müdürü, İl Çevik Kuvvet Şube Müdürü ve diğer yetkililerle ilgili şikâyette bulunduk. Ethem yere düşeli tam 13 gün oldu.” denildi. Açıklamada, ayrıca, sorumluların görevden alınması talep edildi.

Açıklama boyunca “Ethem yoldaş ölümsüzdür” “faşizmi döktüğü kanda boğacağız” “anaların öfkesi katilleri boğacak” bedel ödedik bedel ödeteceğiz” sloganları atıldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*