Anasayfa » DÜNYA » Katil Kim?

Katil Kim?

Berlin’de HDP örgütlenmesinin çağrısı ile Ankara katliamını protesto etmek için yaklaşık bin-bin beşyüz kişi toplandı. Berlin Gesundbrunnen semtinde yoğunluklu olarak barbar DAİŞ ve bu versinyondakilere sempati duyanların öbeklendiği bir bölge olması nedeniyle eylem yeri olarak özellikle seçildi.

Berlin’de 2011 yılı verileriyle 350 DAİŞ, 2015’te ise 620 DAİŞ kayıtlarla biliniyor ve bunların 100 kişisi aktif saldırı ve eylem için hazır.

Eyleme HDP, DİDF, Partizan, Devrimci Proletarya ve görece daha az sayıda Almanyalı sol ve ANTIFA bireyler katıldılar.

Eylem Ankara’da yaşamını yitirdiklerimiz anısına saygı duruşu ile başladı, kurum temsilcilerinin konuşmaları sonrası yürüyüşe geçildi.

Eylemde öne çıkan vurgu “İnadina barış ve seçimler” oldu. Katil kim ve kimden hesap sorulacak, kısmi ise iki sloganda somutlandı. Kitlenin bir kısmi  “Katil Erdogan” derken bir kısmi “Katil devlet hesap verecek” diye haykırdı.

Yürüyüş boyunca, çevre binalardan açılan Türk bayrakları ve prokatif sözlü tacizlere yanıt olarak kitle içerisinde birinin provakatörlere doğru bir şişe frlatmasıyla artan arbedede bir kişi gözaltina alındı. Daha sonra edindiğimiz bilgi üzere, kimlik tespiti sonrasi eylemci arkadaşımız serbest bırakıldı.

2015 yılında yapılan devlet katliamlarından 5 Haziran Diyarbakır 5 kişi, 22 Temmuz Suruç 34 kişi ve 10 Ekim Ankara 102 kişi katl edildi ve pek çok ağır yaralı yaşam savaşı veriyor.

Tüm katliamlarda devlet aynı tutumu sergiliyor. Araştırlacak, failleri bulunacak, dosya erişim gizliliği, yayın yasağı, arkasında filanca terör örgütü var! vb vb.

İster DAİŞ ister MİT´iniz itiniz yapsın, hepiniz aynı barbarlının farklı isimlerle örgütlenmiş burjuva devlet terörü ve teröristlerisiniz. Katil kim mi? Sizden başkası değil.

bberlin

berlin1

berlindp

berlinn

berrlin

 

dpberlin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*