Anasayfa » DÜNYA » Katil İsrail yine kan döküyor

Katil İsrail yine kan döküyor

Gazze’yi 2009 yılında “Dökme Kurşun Operasyonu” ile vurarak bin 400 Filistinliyi katleden katil İsrail, şimdide “Savunma Sütun”u olarak adlandırdığı operasyonla havadan ve karadan Gazze’yi bombalıyor.

İsrail’in saldırılarında ilk gelen bilgilerde 4’ü çocuk 13 kişinin hayatını kaybettiği, 94 kişininde yaralanandığı belirtilirken bu rakamların çok daha fazla olacağı söyleniyor. İsrail saldırılarına Gazze’den fırlatılan roketler ile verilen cevapta ise 3 İsrailli öldürüldü.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, kan dökmeye devam edeceklerini belirten açıklamalar ile tehditler savurdu; ”Gazze’deki saldırıları, gerekirse İsrail Ordusu’nun, önümüzdeki günlerde askeri operasyonlarını genişletmeye hazır olduğu yönünde açık bir mesaj niteliği taşıyor”.

İsrail’de yaklaşan seçimlerde Netanyahu’nun, pozisyonunu güçlendirmek için Gazze’yi vurduğu iddia ediliyor.

Kassam Tugayları: “İsrail cehennemin kapılarını açtı”

Hamas’ın silahlı kanadı İzettin Kassam Tugayları’ndan yapılan açıklamada ise “İsrail cehennemin kapılarını açtı” denildi. Grup, tüm birimlerine İsrail saldırılarına karşılık vermek üzere hazır olma talimatı verildiğini açıkladı.
İslami Cihad örgütü ise yaptığı açıklamada “Gazze’ye savaş ilan eden İsrail sonuçlarına katlanacaktır” dedi.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, İsrail’in dün giriştiği Gazze saldırıları üzerine acil olarak toplandı ancak herhangi bir karar almadı. Filistin Yönetimi, Konsey’den İsrail’i saldırılarını durdurmaya çağıran bir açıklama yapılması isteği cevapsız kaldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*