Anasayfa » GÜNDEM » Katil Devlet Kürdistan’dan Defol!
SAMSUNG CAMERA PICTURES

Katil Devlet Kürdistan’dan Defol!

DİSK-KESK-TMMOB-TTB’ nin çağrısıyla bugün saat 18:00 de Yüksel Caddesi’nde bir araya gelen kitle Kürdistan’da yaşanan devlet katliamını protesto etmek için bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Yüksel Caddesi’nde toplanan kitle meşalelerle alkışlar ve zılgıtlarla Sakarya Caddesine doğru yürüdü. Yürüyüşe kitlesel katılım dikkat çekerken yürüyüş sırasında sık sık “Katil Devlet Kürdistan’dan Defol, İçerde Dışarda Savaşa Hayır, Yaşasın Halkların Kardeşliği” sloganları atıldı. Sakarya Caddesinde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

SAMSUNG CAMERA PICTURES

“AKP 7 Haziran seçim sonuçları üzerinden uyguladığı baskı, inkar ve asimilasyon politikaları 1 Kasım seçim sonuçları üzerinden meyvesini vermiş ancak AKP’nin uyguladığı ve duvara toslayan iç ve dış politikaların sonucunda bugün ülke adeta yanmakta ve tüm komşularımızla düşmalık tohumları serpilmektedir. Türkiye halkı üzerinde 1980’li yıllarda estirilen her türlü ölüm ve şiddet politikaları nasıl bizleri topraktan çıkan bir filiz haline getirdiyse bugün de her ilin her ilçenin ve her mahallenin günlerce evlere hapsedilmesi öğretmenlerin zorunlu olarak memleketlerine gönderilmesi doktorların ve sağlık personelinin sokağa çıkma yasağı boyunca evlere gönderilmemesi baskı ve şiddet politikalarının geldiği boyutu göstermekte ve açık faşizm koşullarının yeni mücadele olanakları yaratacağını biliyoruz.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Yaşama hakkı kutsaldır. AKP nin baskı ve savaş politikaları binlerce kürt halkının yaşam hakkına saldırmaktan bir bahis görmemektedir. Biz emek ve Demokrasi güçleri olarak diyoruz ki bir araya gelirsek AKP’nin savaş ve rant politikalrını durdurabiliriz, her türlü haksızlığa şiddete baskıya ve savaş politikalrına hayır diyoruz.”

Yapılan basın açıklamasından sonra eylem bitirildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*