Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Karlıktepe İşçi Kültür Evine yapılan saldırı eylemle kınandı

Karlıktepe İşçi Kültür Evine yapılan saldırı eylemle kınandı

20 Nisan gecesi camları kırılarak tahrip edilen Kartal Karlıktepe İşçi Kültür Evine yapılan saldırı, yürüyüş ve basın açıklamasıyla protesto edildi.

Karlıktepe İşçi Kültür Evi önünde toplanılarak sloganlarla yürüyüş başlatıldı. Yürüyüs esnasında sık sık Karlıktepe işçi ve emekçilerine yürüyüşe destek olmaları konusunda çağrılar yapıldı. Karlıktepe Caddesi trafiğe kapatılarak yürüyüşe devam edildi. İşçi emekçiler eyleme bulundukları yerden alkışlarla destek verdiler. Yürüyüşe 50 kişi katıldı.

Basına ve Kamuoyuna

Faşist baskılar sökmedi sökmeyecek!

Kartal İşçi Kültür Evi Derneğine dün gece saat 03:00 sularında kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırıya uğramıştır. Derneğin ön cephesinde camların neredeyse tamamı kırılmıştır. Üst kattaki komşuların çıkmasıyla saldıran kişiler koşarak kaçmıştır. Saldırıdan önce mahalle sakini işçi ve emekçilerin evinin önünde kimlik kontrolü yapan polisler saldırıdan hemen önce nasıl olduysa mahalleden uzaklaşmıştır. Ertesi gün de derneğin önünden geçerken kırık camları görmelerine rağmen bir kez bile gelip bakmamışlardır. Sermaye düzeninin bekçilerı derneğimize yönelik bir saldırıdan güvenliği sağlamakla sorumlu değillerdir olamazlar da.

Derneğimize 1 Mayıs işçi ve emekçilerin mücadele ve dayanısma günü öncesi böyle bir saldırının gerçekleşmesinin nedeni de zaten Karlıktepe mahallesinde işçi ve emekçilerin emek mücadelesini veren yapısıdır.

Eylemde “Yaşasın 1 Mayıs, Bıjı Yek Gulan; Yaşasın Devrimci Dayanışma; Faşizme karşı tek yumruk tek barikat” sloganları atıldı. Karlıktepe meydanında basın açıklaması okunduktan sonra tekrar yürüyüşe geçilip İşçi Kültür Evine dönülerek eylem bitirildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*