Anasayfa » GÜNDEM » Kar Topu Davası 18 Mart Tarihine Ertelendi

Kar Topu Davası 18 Mart Tarihine Ertelendi

Gazeteci Nuh Köklünün gerici bir esnaf tarafından öldürüdüğü ve “kar topu” davası olarak görülen dava bugün görüldü.Davanın bugünkü duruşmasında katil için “akıl sağlığı raporu alınmasına” karar verildi. Dava 18 Mart’a ertelendi

Nuh Köklü’ün arkadaşları ile kar topu oynarken bir esnaf tarafından bıçaklanarak öldürülmesine ilişkin davanın üçüncü duruşması yapıldı.

Kartal’daki Anadolu Adliyesi’nde görülen davada, mahkeme heyeti katil Serkan Azizoğlu’nun “akıl sağlığının yerinde olup olmadığına dair rapor alınmasına” karar verdi.

Mahkemenin kararı gereği katil Azizoğlu 7 Mart’ta Adli Tıp’a yatırılacak.

Davanın bir önceki duruşmasında savunma yapan katil Serkan Azizoğlu “ben vurmadım, bıçağın üzerine düştü. Bıçakla vurma anını hatırlamıyorum. Yerdeydim, beni darp ediyorlardı” demişti.

Savcılık iddianamesinde, Azizoğlu için, “kasten adam öldürmek” suçundan müebbet hapis cezası isteniyor.

Katilin abisi BİMER üzerinden Başbakana bir yazı yollamış Nuh Köklü’nün “Gezici olduğunu zaten hep bu işlere koştuğunu belirten,kendilerinin müslüman bir aile olduğunu söyleyen bir yazı yazmıştı.” Son dönemde BİMER sistemi üzerinden bu tarz gerici söylemler ile Başbakandan özür dileme yaygın bir şekilde kullanılıyor.BİMER sistemi direk Başbakanlığa bağlı bir ihbar sistemi gibi işliyor. Bu sistem üzerinden yapılan asılsız ihbarların hepsi değerlendiriliyor.

Olay sırasında Serkan Azizoğlu’na yardım eden bir esnaf için de “kasten adam öldürmeye yardım etmek” suçundan 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*