Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Kamu emekçileri grevde, Taksim’deydi…

Kamu emekçileri grevde, Taksim’deydi…

İstanbul’da KESK üyesi kamu emekçileri bugün saat 12.00’de işbırakarak, Galatasaray meydanında toplanmaya başlandı. KESK üyelerinin önemli bölümü Taksim eylemlerinde yer almış olmakla birlikte, sendikalarıyla, grevle, özgürce Taksim’e yürüyecekleri için bir başka coşkuluydular.

KESK bileşeni sendikalardan gruplar “Genel Grev Genel Direniş”, “İşçi Memur Elele Genel Greve”, “Özgürlük için Grevdeyiz”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “Çapulcu değil Emekçiyiz”, “Taksim bizim İstanbul bizim”, “Her yer Taksim her yer direniş” sloganları ile Galatasaray’a geldiler. Eğitim Sen üyesi bazı öğretmenlerin sınıflarını da Taksim direnişinin sloganlarıyla özgür Taksim eylemine getirmesi, öğretmen ve öğrencilerinin birlikte slogan atması, greve ayrı bir canlılık ve gençlik kattı.

Taksim yürüyüşüne 4 bin kişiye yakın kamu emekçisi, devrimci ve sol gruplar katıldı. Eylemde Türk bayrağı taşıyan kamu emekçisi sayısı 5-10 kişiyi geçmedi. Taksim’de yapılan konuşmada, Gezi Parkı ve Taksim direnişinin taleplerinin KESK’in de grev talepleri olduğu belirtildi.

KESK’in bugünkü eylemiyle başlayan Taksim grevleri öncesi, Devrimci Proletarya imzalı “Kahrolsun Ücretli Kölelik Düzeni” pankartı Taksim’e asıldı. Kamu emekçilerinin Taksim yürüyüşüne Devrimci Proletarya da flamaları ve “Zamanda mekanda yaşamda özgürlük” pankartı, “genel grev genel direniş”, “kahrolsun ücretli kölelik düzeni” sloganları ile yer aldı.

Yarın KESK ve DİSK, iki ayrı koldan Taksim’e yürüyerek, 1 Mayıs’ta uğradıkları saldırılara, özgür Taksim meydanında buluşup ortak miting yaparak yanıt verecekler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*