Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Kadınlar Özgür Olmadıkça Sokaklar Özgür Olmayacak!

Kadınlar Özgür Olmadıkça Sokaklar Özgür Olmayacak!

8 Mart’ı bir mücadele gününe dönüştüren işçi kadınlardı. Bugün yine sınıfsal,toplumsal ve cinsiyetçi baskılarla mücadele etmek zorunda kalan bizler mücadeleyi kaldığı yerden daha ileri taşımak için bulunduğumuz her yerde direniş tohumları ekeceğiz.

Türkiye’de, Kürdistan’da ve dünyada neoliberal kapitalizmin özellikle işçi sınıfına, kadınlara ve Kürdistan özelinde TC’nin Kürt halkına uyguladığı baskı ve zulüm politikası her geçen gün farklı biçimlerde kendini gösteriyor. Fabrikalarda grevler yasaklanırken, polis-patron iş birliği ile işçilere saldırılıyor; meclisten kadın istihdam paketleri geçiyor,kiralık işçi büroları ile esnek ve güvencesiz çalışma derinleşiyor ve geleceğimiz şimdiden sermayenin önüne altın tepsilerde sunuluyor; Kürdistan’da devam eden savaş ile baskı ve yıldırma politikası alabildiğine sürüyor. Ancak 158 yıl önce 8 Mart’ın tarihe geçmesini sağlayan işçi kadınlar bize yolumuzu gösteriyor.

Bizler, bizi bulunduğumuz her alanda sömürme-sömürülme zinciri içinde sıkıştıran bu koca fabrikada yanacağımızı bilsek de direneceğiz! Direneceğiz ve bu yanan fabrikadan yeni bir yaşam kuracağız kendimize! Dişimizle, tırnağımızla kazıyarak kuracağız. Emeğimiz üzerindeki söz hakkı bizim olacak ve tabii ki bedenimiz ve kimliğimiz üzerindeki söz hakkı da. İşte o zaman derin bir nefes alacağız. Yüzyıllardır kadının emeğinin ve bedeninin sömürüsüne dayanan bu sistem, biz işçi kadınlar, Kürt kadınlar, lgbti’ler, ve yani tüm sömürülen ve ezilenler buna dur dediğimiz zaman sonlanacak.
12821456_925716427512303_3667571866531398381_n

– Biz Kürt kadınları, bedenlerimiz üzerinden uyguladığınız gerici, şovenist, erkek egemen politikalarınıza karşı sokaklarda sürüklediğiniz çıplak bedenlerimizle savaşmaya devam edeceğiz.

– Biz işçi kadınlar, dayattığınız esnek ve güvencesiz çalışmaya karşı fabrikalarda, ofislerde, tarlalarda 158 yıl önce yanan bedenlerimizle mücadelemizi zafere taşıyana kadar savaşmaya devam edeceğiz.

– Biz genç kadınlar, yaşamlarımız ve bedenlerimiz üzerinden geliştirdiğiniz gerici ahlak düzeninize, taciz ve tecavüzünüze karşı sınıf kültürümüz ve kinimizle savaşmaya devam edeceğiz.

– Biz her gün katlettiğiniz kadınlar, kıskançlık, namus, tahrik gibi bahanelerinize ve arkasına sığındığınız erk burjuva hukukunuza karşı özsavunma ile savaşmaya devam edeceğiz.

– Biz LGBTİ’ler, uyguladığınız cinsiyetçi ve ahlakçı politikalarınıza ve tüm ötekileştirmenize karşı bedenimiz ve düşlerimizle savaşmaya devam edeceğiz.

– Biz direnenler, işçi sınıfına, kadınlara, Kürtlere, LGBTİ’lere, yani patriyarkal kapitalist düzenin ötekileştirdiği her kesimine kapattığınız tüm alanları, uyguladığınız tüm yasakları sisteminizle beraber tarihin çöplüğüne göndereceğiz.

Kapitalizm şiddeti doğurdukça kadın işçiler devrimi doğuracak!!!

İşçi Kadın Meclisi 8 Mart’ta alanlarda olacak.

Yaşasın 8 mart, yaşasın mücadelemiz.

Yaşasın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü!

İKM tüm işçi kadınları İKM saflarında,sokağa eyleme mücadeleye özgürleşmeye çağırıyor.

Kurtuluşumuz sosyalizmde!

İşçi Kadın Meclisi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*