Anasayfa » GENÇLİK » Kadın cinselliğine yönelik küfür gazete adı oldu!

Kadın cinselliğine yönelik küfür gazete adı oldu!

AKP hükümetine karşı belden aşağı, ulusalcı ve her daim orduyu göreve çağıran “muhalefet”in 250 bin tirajla 5. sırada gelen gazetesi Sözcü grubundan çıkan spor gazetesi “AMK” infial yarattı. Gazete ilk gün 97 bin tiraj yaptı. Kadın cinselliğine yönelik en amiyane ve en aşağılık küfürlerden birini kendisine ad olarak seçen gazeteye karşı tepkiler artıyor. Gazetenin adı, cins egemenliğinin lağım çukurundan üreyen küfürlerin “olağan” bulunmakla kalmayıp “doğallık ve samimiyet” gibi örtülere bürünmesine yönelik nefreti de büyütüyor. Bu nefret ve tepkinin gazetenin adına yönelik eylemlerde de kendisini ortaya koyması bekleniyor.

Estetik Yayıncılık, Havacılık ve Hava Taşımacılığı Ltd. Şti. tarafından çıkarılan paçavra, Kadınların Medya İzleme Grubu MEDİZ tarafından da protesto ediliyor. MEDİZ protestosunda şunlar söyleniyor:

AMK Gazeteciliği!

Sözcü Gazetesi tarafından çıkarılan spor gazetesi AMK erkek egemen şiddet ve fanatizmin amiyane küfürlerinden birini isim olarak seçerek kadınlara karşı suç işlemektedir. Kadınların çalışan ve okuyucu olarak yer almaktan imtina edeceği bu ayrımcı gazetecilik anlayışını kınıyor, bu adı seçen tüm sorumluları özür dilemeye ve gazetenin adını derhal değiştirmeye çağırıyoruz.

Gazetenin ismi değişmedikçe hepinizi bu gazeteyi satın almamaya, bu gazeteyi satmamaya, satanları uyarmaya, bu gazeteyi satan bayi ve dükkânlardan alışveriş etmemeye davet ediyoruz.  

MEDİZ-Kadınların Medya İzleme Grubu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*