Anasayfa » BASINDAN » Kadın cinayetlerinde patlama

Kadın cinayetlerinde patlama

Kayseri’de 43 yaşındaki Osman B, şiddet uyguladığı eşini 13 yerinden bıçaklayarak ağır yaraladı. Kendisini polise şikayet eden 39 yaşındaki  eşi Fatma B.’yi 13 yerinden bıçaklayan Osman B, ilk ifadesinde ‘İşsiz ve parasız kaldım. Eşim beni karakola şikayet etmiş, öfekeye kapıldım” diyerek bir de kendini savundu. Talas ilçesinde yaşayan ve 6 aydır işsiz olan Osman B, eşi Fatma B. ile dün öğle saatlerinde tartıştı ve şiddet uyguladı. Bunun üzerine Fatma B,  karakola giderek, eşi Osman’ın kendisini dövdüğünü belirterek şikayetçi oldu. 2 çocuk annesi kadın daha sonra evli olan kızı K. K’nin evine sığındı.

POLİS ARAYINCA ÇILDIRDI

Eşinin şikayeti üzerine polisin aradığı Osman B, eşinin kendisinden şikayetçi olduğunu öğrenince, kızının evinin bulunduğu sokakta eşini yanına çağırdı. Ardından da eşine “Beni neden şikayet ettin” diye bağırıp, 13 yerinden bıçakladı. Ağır yaralanan Fatma B, ERÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde ameliyat edildikten sonra yoğun bakıma alındı.

BİR DE KENDİNİ SAVUNDU

Gözaltına alınan Osman B, “Bir çocuğu tabancayla yaraladığım için önce işsiz, sonra parasız kaldım. Bu nedenle eşimle de tartışmaya başladım. Tartışma ve geçimsizlikler nedeniyle eşim Fatma karakola giderek beni şikayet etmiş. Öfkeye kapılıp, bıçakladım” diyerek kendisini savunmaya çalıştı. Osman B.’nin nöbetçi mahkemeye çıkarılacağı belirtilirken, Fatma B,’nin ise sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi. (Kayseri/ DHA)

KORUMA BİTTİ SALDIRI GELDİ

İzmir’in Karabağlar ilçesinde, Sabriye K’nin evini basan eski sevgilisi 34 yaşındaki Süleyman Piricçi, evdeki Sabriye K.’nin iki kızını yaraladı. Sabriye K.’nin Piriçci’nin tehditleri nedeniyle daha önce koruma kararı aldırdığı ancak bu sürenin 1 yıl önce dolduğu belirtildi. Evi basıp silahla dehşet saçan Piriççci, Sabriye K’nin kızları 27 yaşındaki Gülizar V. ile 24 yaşındaki Şefiye V.’ye tabancayla 4 el ateş ederek iki kız kardeşi yaraladı. Piriççi, saldırının ardından tabancayı intihar girişiminde bulundu. Yaralılar tedavi altına alındı. Soruşturma sürdürülüyor. (İZMİR)

181 KM YOL BOYUNCA DAYAK

İzmir’de, 1.5 yıl önce işadamı, 33 yaşındaki T.A. ile evlenen 32 yaşındaki Alev A., eşinin şiddetine dayanamayınca ayrı yaşamaya başladı. T.A., barışmak için ailesinin de bulunduğu Balıkesir’e götürdüğü Alev A.’nın cep telefonuna mahkeme işlemleri için avukatından mesaj gelmesi üzerine bağırmaya başladı. T.A., restoranda hareket ettiği eşini otomobil içerisinde Balıkesir’den İzmir’e kadar 181 kilometrelik yol boyunca yumruklayarak, kafasını saçından tutup torpidoya vurarak sürekli dövdüğü, baygınlık geçirince de, evinin önüne bırakıp kaçtı. Yüzünün halini gören herkesin şoke olduğunu belirten Alev T., “Bir dakika bile yanında kalmayacağım. Bir insana bu işkence nasıl yapılır? O an ölmek için yalvardım” dedi. Eşinin uyguladığı şiddet nedeniyle ayrı yaşamaya başladığını  anlatan Alev T., kadın ayönelik şiddet haberlerini  televizyonlardan izlediğimde ya da gazetelerden okuduğumda hemcinslerim adına büyük üzüntü duyduğunu belirten Alev T.,  “Kendi başıma geldiği anda bunun nasıl bir acı verdiğini anladığım. Ben hastaneye gittiğimde çevremdeki bakışlardan utandım ama asıl utanması gereken beni bu hale getirin kocam. Boşanmak için işlemleri başlattım hem boşanacağım hem de ceza alması için elimden geleni yapacağım.” (DHA)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*