Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » İşçi Meclisi OSTİM’de

İşçi Meclisi OSTİM’de

İşçi Meclisi’nin 2. sayısını OSTİM işçileri ile buluşturmak için OSTİM metro çıkışındaydık.

Sendikada örgütlendikleri için işten atılarak direnişe geçen UPS işçilerinin, Paşabahçe Devlet Hastanesi’nde tek başına direnişe başlayan Türkan Albayrak’ın, Tuzla’da tek başına direnişte olan Zeynel Kızılaslan’ın ve çeşitli emek kollarında çalışan işçilerin sesini duyurmak için OSTİM metro çıkışındaydık.

Biz sesli ajitasyon yaparken etrafımızı birden polisler sararak bir gerginlik ve provakasyon ortamı yaratmaya çalıştılar. Burjuvazinin polisi etrafımızı sarması ve kimlik kontrolu yapmasının asıl amacı ise bizim üzerimizden OSTİM işçilerine gözdağı vermekti.

Polisin bu tutumunu, burjuvazinin ‘demokrasi ve özgürlük’ palavralarını anlatarak sesli bir şekilde teşhir ettik. Etrafta işçiler de birikmeye başlamışlardı. Bu arada İşçi Meclisi okuru OSTİM işçileri de yanımıza gelmişlerdi. Provokasyonu boşa düşen polis geri adım atarak yanımızdan uzaklaştı.

OSTİM işçilerinin yanımıza gelmeleriyle birlikte kimliklerimizi geri alırken sivil polis “gazete satışı yapmamızda bir sıkıntı yokmuş da, bağırarak satmamalıymışız, kabahatler kanunu varmış, vatandaş şikayetçi oluyormuş, para cezası kesilirmiş” gibi laflar geveledi. Aldığı cevap karşısında da, yardımcı (çevrede birikenlerin gözünde fazla teşhir olmamak için) oluyormuş pozlarında tabi bağırabilirmişiz ama biraz daha sessiz. Tabi efendim ne demek!? Burjuva diktatörlüğünün baskıları ve provokasyon girişimleri İşçi Meclisi’mizin sınıf kardeşlerimizle buluşmasını engelleyemez.

Burjuva Demokrasisinde İşçilere Özgürlük Yok!
Yaşasın Sosyalist İşçi Demokrasisi!

Ankara’dan İşçi Meclisi Okurları

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*