Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » İzmir İşKur Önünde Eylem

İzmir İşKur Önünde Eylem

Geçtiğimiz hafta Cuma günü Meclis önünde kendini yakan işçi eyleminin ardından bugün de Battal Sağır isimli işçi İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü önünde bir protesto eylemi gerçekleştirdi.

Sendika.org’un haberine göre, çalıştığı iş yerinde aylardır maaşını alamamasının ardından İŞKUR’a üç ay önce şikayet dilekçesi veren, şimdi ise İŞKUR’un kendisine dilekçesinin kaybolduğunu söylediğini belirten işçi Battal Sağır, “İşçinin hakkını savunmayanlar, çıkın dışarı görün işçinin halini. İşçiyim ben, aç işçi. Benim hakkımı savunmuyorlar, patronun avukatlığını yapıyorlar” diyerek bina önünde oturmaya başladı.

Polis ekiplerinin “Burada böyle ne yapıyorsun” demesi üzerine Sağır, “Ben bu devleti protesto ediyorum. İstiyorsanız zor kullanın, benim kimseye zararım yok. Hakkımı bu şekilde arıyorum” diyerek tepki gösterdi.

“Hakkını bu şekilde arayamazsın” diyen polise “Nasıl arayacağım, istiyorsanız zorla alın beni, ben işçiyim hakkımı alamadım, protesto ediyorum” cevabını vererek işçi oturmaya devam etti.

Nasıl ki madenlerde, inşaatlarda, yollarda yitirdiğimiz işçi arkadaşlarımız, bu işçi düşmanı, katil sistem tarafından görülmüyorsa, bu ateş de bu çığlık da bu biçimiyle görülmeyecek! Ancak öyle bir gün gelecek ki, örgütlü işçi sınıfının ateşi bu sistemi yakacak!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*