Anasayfa » GENÇLİK » İTÜ’de Soma için işgal

İTÜ’de Soma için işgal

İTÜ’de Maden Fakültesi’ni öğrenciler işgal etti

Soma’daki madenci katliamının olduğu gün CNN Türk’te yayınlanan Cüneyt Özdemir’in sunduğu 5N1K programına katılan İTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Orhan Kural’ın, karbonmonoksiten ölen madenciler için ‘tatlı bir ölümdür’ sözlerine tepki olarak İTÜ Maden Fakültesi öğrencileri bugün saat 17:45 sularında fakülteyi işgal ettiler.

Sınavları iptal eden öğrenciler Prof. Kural’ın sözlerine tepki olarak işgali gerçekleştirdiklerini açıkladılar.

Ayazağa Kampüsü’nde bulunan binanın girişlerine barikat kuran öğrenciler yayınladıkları bildiride Soma A.Ş patronlarının akademik danışma kurulundan çıkarılmalarını ve Orhan Kural’ın görevinden istifa edip kamuoyundan özür dilemesini talep ettiler.

Öğrencileri işgal bildirisi
itu_bildiri

 

f2ab10eee488d958_600x350

2 yorum

  1. Güncellik yerinde, ancak sürekliliği ve sınıf ekseninden değerlendirerek geleceğe bağlamayı ihmal etmeyelim.
    Süreklilik derken: Maden Fakültesi Dekanı, Beyaz TV’de yayınlanan Objektif programında, Soma patronlarının Danışma Kurulu’nda olması nedeniyle akademisyenlerin katliama dair yaptıkları açıklamaların taraflı olmasına dair fena sıkıştırılınca, Soma patronunu DK’dan çıkardığını açıkladı. Beyaz TV’nin ne olduğu malum. Soma patronunun Koç tarafından kurtarılıp semirtilmesine dayanarak, asıl olarak Koç’a vurarak sıyrılmaya çalışıyorlar.
    Değerlendirmeye gelince: İTÜ Danışma Kurulu’nun üyelerinin listesine bir bakın.
    Hepsi tekelci kapitalistler. (http://www.odatv.com/n.php?n=yuzlerce-iscinin-oldugu-o-madenin-sahibi-bakin-nerede-cikti-1405141200). Yanısıra, “çok tatlı bir ölümdür!” diyebilen bir cüppeli sermaye için sınıf kini yayından boşanmalı; aktarmayla yetinilmemeli…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*