Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » İtfaiyeciler Topbaş’a Taksim’den yanıt verecek

İtfaiyeciler Topbaş’a Taksim’den yanıt verecek

İşten atılan İtfaiye işçileri 19 Nisan Pazartesi günü (bugün) saat 12.00’de Taksim Gezi Parkında Resim Sergisi açılışı ile Kadir Topbaş’a cevap niteliğinde bir basın açıklaması yapacaklar. İşçiler, 1 Mayıs yaklaşırken yapacakları bu basın açıklamasına en geniş katılımı bekliyorlar.

Kadir Topbaş ne demişti?

Kadir Topbaş, bundan bir süre önce direnişteki itfaiyecilerin bazı kesimlerce istismar edilmek istendiğini söylemişti. Bütün meseleyi “sendikacıların entrikası” olarak nitelendiren Topbaş, “”İtfaiyecilerin hiçbir hakları zayi olmuyor, hiçbir hakkında farklı muamele yok. Aynı şartlarda devam edecekler. İhaleyi alan firma aynı hakları verecek” demişti.

Topbaş aynı konuşmasında itfaiyecilerin durumunu IMF’yle ilişkilendirerek, 2004 yılından itibaren 30’un üzerinde yeni müfreze açmak zorunda kaldıklarını, fakat IMF kadro verdirmediği için taşerona başvurduklarını, bin 400 civarında itfaiyeciyi bu şekilde istihdam ettiklerini söylemişti. İtfaiyecilerin istismar edildiğini söyleyen Topbaş, “dumanlı hava” göndermesi de yapmıştı.

Sergi açılışı

İtfaiye işçileri tarafından açılan sergi, bir hafta boyunca saat 09.00 ile 19.00 saatleri arasında açık kalacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*