Anasayfa » DÜNYA » İsviçre’de Taksim’le dayanışma eylemi

İsviçre’de Taksim’le dayanışma eylemi

İsviçre’nin Basel kantonunda Taksim-Gezi direnişiyle dayanışma eylemi gerçekleştirildi.

Türkiyeli devrimci demokratik kurumların ve sosyal medya üzerinden yapılan çağrıların da etkisiyle Claramattepark’ta İki bini aşkın kişinin katıldığı oldukça coşkulu bir miting düzenlendi. Devrimci Proletarya okurları olarak biz de eylemde yerimizi aldık. Mitinge, Beşiktaş çarşı grubu da geniş katılım sağladı.

Mitingde kitlenin kararlılığı ve öfkesi dövizlere ve sloganlara yansıdı. Atılan sloganlar: “her yer Taksim har yer direniş!”, “direne direne kazanacağız!”, ”faşizme karşı omuz omuza!”, Tayyip istifa!”, “AKP istifa!” “diren Türkiye, Basel seninle!”. Bir saati aşkın süren miting, söylenen türküler, atılan sloganlar ve müzik eşliğinde çekilen halaylardan sonra bitirildi.

Devrimci proletarya okurları olarak diyoruz ki;

Plazaların, villaların, AVM’lerin saltanatını yıkacağız!
Taksim sizin lütfunuz değil. Hiçbir zaman da olmadı ve olmayacak. Biz, işçi sınıfı, gençler, kadınlar, kürtler, devrimciler olarak onu, militan mücadelemizle, bedellerle, söke söke aldık.

Kentlerin plazalar, villalar, AVM’lerle doldurulmasına, soluk alacak tek bir alan bırakılmamasına karşı sokaklarda olacağız.

Kölece çalıştırılan metal işçilerinin, uçuş güvenliği yok sayılan THY grevcilerinin öfkesiyle, emeğimizin ve özgürlüğümüzün hiçe sayılmasına karşı sokaklarda olacağız.

AAA2

AAA3

Bizi hiçe sayanlara bilsin ki bundan sonra her şey biziz! Emeğimizi sömüren, kenti yağmalayan tekellerin, bankaların, borsaların, holdinglerin egemenliğine karşı sokakları özgürleştireceğiz.

Umudumuz, geleceğimiz için, yaşamımızla ilgili kararları kendimiz alabilmek için, özgür bir dünya için sokakları terk etmeyeceğiz.

Sokakları, meydanları, fabrikaları özgürleştirelim!
Kahrolsun ücretli kölelik düzeni!
Ya kapitalist Barbarlık Ya Sosyalizm!
Yaşasın Sosyalist Konseyler Demokrasisi!

Devrimci Proletarya/İsviçre

AAA5

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*