Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » İstiklal’de İşgal, Grev, Direniş sesleri

İstiklal’de İşgal, Grev, Direniş sesleri

DİSK/Tekstil üyesi Greif işçileri 10 Şubat’ta başlattıkları fabrika işgal eylemde 9. günündeler.

İşgalci işçiler direnişlerinin sesini duyurmak için İstiklal Caddesi’inde bir basın açıklaması gerçekleştirdiler. Galatasaray Lisesi önüne “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Greif işçileri köle değildir”, “İşgal grev direniş” sloganları ile giren işçilerini lise önünde dayanışma için gelenler bekliyordu.

Greif işçileri “İşgal grev direniş”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” yazılı pankartlarının ardından Galatasaray Lisesi önüne konuşlandılar ve burada bir basın açıklaması gerçekleştirdiler.

Açıklamayı baş temsilci Orhan Purhan okudu. Purhan şunlara değindi; “Fabrikalarımızda hüküm süren taşeron sistemi ve kölelik koşullarına karşı başlattığımız direnişimiz her geçen gün daha da güçlenerek sürerken Greif patronu ise baskı ve tehditlerinden geri durmuyor. Şimdi de makineleri kırdığımız ve içerideki arabaları yaktığımız yalanı ile fabrikaya polis yolladı. Fabrikaya gelen polis amiri direnişçi işçilerden gereken cevabı aldı.

Direnişiz üyesi olduğumuz DİSK/Tekstil Sendikası Merkez Yönetimi ve bağlı bulunduğumuz konfederasyonumuz DİSK tarafından görmezden geliniyor, Greif’taki işçi iradesi sendika bürokratları tarafından hiçe sayılıyor. DİSK 9. günün ardından bizi arayarak nihayet ziyarete geleceklerini bildirdi.

Yeni katılımlarla büyüyen işgal ve direnişimiz tüm karalığıyla sürüyor. Eylemimiz bitmesi için ise 3 seçenek var. Ya Greif patronu fabrikayı aldığı gibi satacak ya haklı taleplerimizi karşılayacak ya da fabrikayı bize bırakacak ve biz üretecek ve yöneteceğiz. Bu seçeneklerin dışında bir seçenek yok.”

Basın açıklaması sıklıkla “İşgal grev direniş”, “Yaşasın sınıf dayanışması” sloganları ile kesildi. Açıklamanın ardından işçiler otobüslerine doğru “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “İşgal grev direniş” sloganları eşliğinde yürüdüler.

Greif işçileri ile iletişim ve ziyaret için adres:

Engin YILGIN: 0542 650 65 25
0539 414 35 45

Facebook: Greif İşgal Grev Direniş

Twitter: @DirenGreif

E-posta: [email protected]

greif-

greif

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*